“ALLAH BİLE BİZDEN HESAP SORMAZ”.

“ALLAH BİLE BİZDEN HESAP SORMAZ”.

“ALLAH BİLE BİZDEN HESAP SORMAZ”.
“ALLAH BİLE BİZDEN HESAP SORMAZ”. akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 2686 kez okundu.
Advert

“ALLAH BİLE BİZDEN HESAP SORMAZ”.

MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ MURAT ÖZ’ÜN SORULARINA AKCAN’IN İLGİNÇ CEVAPLARI
Akyazı belediyesi Eylül 2018 meclis toplantısında gündem dışı söz alan  MHP’li Meclis Üyesi Murat Öz’ün sorularına cevap verirken ilginç şeyler söyledi

 

GÜNDEM DIŞI KONUŞMALAR

Murat Öz sordu

gündem dışı konuşma  MHP grup sözcüsü Murat Öz’den geldi. Kürsüye gelen Öz 6 ay önce MHP grubu olarak Başkanlığa verdikleri “Göreve geldikten sonra belediyenin ne kadar alacağı, ne kadar borcu var, Belediyede siz göreve geldiğinizde işçi sayısı ne kadardı bugün ne kadar, yine sizin zamanınızda Akyazı’ya bağlanan Mahallelerde satılan yer miktarı ve satılan o yerlerden elde edilen para miktarı ne kadar ve yıkılan mezbahanın ne zaman yapılacağı” şeklindeki soru önergesine bugüne kadar neden cevap verilmediği sordu.

Yine Öz Akcan’a, Kuzuluk Mahallemizde bulunan Aksartepe ihalesinin son günlerde Akyazı’nın gündeminin ilk sırasında yer aldığına dikkat çekerek şu soruyu sordu “ Aksartepe ile ilgili olarak Meclis üyesi arkadaşlarımız tarafından bulunan bir firma tarafından belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan o firma tarafından AB’den temin edilecek olan hibe krediyle yapmayı vaat ettiği ve yapım işlemi biter bitmez de tesislerin Belediyeye devredilmesine ilişkin firma yetkilisinin verdiği teklif neden kabul görmedi.  

Her ne kadar ihalesi yapılmış ta olsa projesi hakkında bilgi vermesi için o teklifi yapan firma yetkilisini meclise davet edebilir ve kendisinden geniş bilgi alabiliriz. Böyle bir projeyle müracaat eden bir firma varken Aksartepe basit bir projeyle neden ihale edildi”

MHP’li Meclis üyesi ve grup sözcüsü Murat Öz son olarak da Hükümetin almış olduğu tasarruf tedbirlerine uymamız lazım. Yayla şenlikleri başta olmak üzere giderleri Belediye tarafından karşılanan birçok etkinlikten Belediyenin elini çekmesi ve tasarruf yoluna gitmesi gerekiyor. Bu konuda hepimize görev düşüyor diye Akcan’a bir soru daha yöneltti.

 

Akcan cevap verdi

“bu tür konuşmalar sokak ağzıdır ve merdiven altı konuşmalarıdır. Meclisimizin saygınlığı var. O nedenle bu tür konuşmalar saygınlığı olan meclisimizde yapılmamalı “diye cevap vermeye başlayan Akcan “ Belediye olarak bizim her yaptığımız açıktır ve şeffaftır. Meclisten aldığımız yetkileri en güzel şekilde kullanıyoruz. Bire 5 iş yapıyoruz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Her kurumun mahrem olan hususları vardır. Sorduğunuz sorular mahremiyet taşıyor. O nedenle cevap vermedik. Doğru bildiğimiz yoldan geri adım atmayız. Aksartepe’de de doğru bildiğimizi yaptık. Proje basit bir projedir ama ileride orası daha görkemli bir hale getirilecektir. Tasarruf tedbirleri nedeniyle özel sektör bu tür işlerden elini çekiyor. Onun için bizde açık bir şekilde ihalesini basit bir projeyle yaptık.” Dedi .
AKYAZI’YI TERK EDERİM
Akcan’ın  AB’den sağlayacağı 20 milyon Euro’luk  parayla yapmayı planladığı projeden hiç bahsetmemesi ve konuyla ilgili olarak tek kelam bile etmemesi dikkat çekti. Akcan  konuşmasının devamında

“ Görevde olduğumuz yıllar içerisinde hep doğru işler yaptık.

Meclis üyeleri olarak hiç merak etmeyin 5 yıl içinde yaptıklarımızdan ötürü

Allah bile bizden hesap sormaz. dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500