METEOROLOJİ İSTANBUL VE 12 İLİ UYARDI

METEOROLOJİ İSTANBUL VE 12 İLİ UYARDI

METEOROLOJİ İSTANBUL VE 12 İLİ UYARDI
METEOROLOJİ İSTANBUL VE 12 İLİ UYARDI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 703 kez okundu.
Advert

METEOROLOJİ İSTANBUL VE 12 İLİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve 12 ile kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji son hava durumu tahminlerini açıkladı.

İstanbul ve 12 ile kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yağışların Yalova, Bolu, Zonguldak, Düzce, Kütahya çevreleri ile Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey kesimleri ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Rize çevreleri ile Artvin'in kuzey ilçelerinde çok kuvvetli ve yer,yer şiddetli olması bekleniyor.

İÇ VE BATI KESİMLERDE SAĞANAK YAĞIŞ
Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzey, iç ve batı kesimlerin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Yalova, Bolu, Zonguldak, Düzce, Kütahya çevreleri ile Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey kesimleri ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Rize çevreleri ile Artvin'in kuzey ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, sıcaklığın kuzey ve iç kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz kıyıları, Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güney doğusunda kuvvetli (40-60 yer yer 70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500