Reklamı Geç
Advert ÇİKOLATA

KILIÇ’TAN SAKARYA HALKINA ‘ALTIN VE DÖVİZ’ ÇAĞRISI

KILIÇ’TAN SAKARYA HALKINA ‘ALTIN VE DÖVİZ’ ÇAĞRISI

KILIÇ’TAN SAKARYA HALKINA ‘ALTIN VE DÖVİZ’ ÇAĞRISI
KILIÇ’TAN SAKARYA HALKINA ‘ALTIN VE DÖVİZ’ ÇAĞRISI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1207 kez okundu.
Advert

KILIÇ’TAN SAKARYA HALKINA ‘ALTIN VE DÖVİZ’ ÇAĞRISI

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ABD’nin ülkemize karşı yaptırım kararı ve ekonomik savaşa ilişkin bir açıklama yaptı. Sakarya halkına ‘döviz ve altınlarınızı bozdurun’ çağrısı yapan Kılıç, “İnanıyorum ki Sakarya halkı desteğiyle bu mücadeleye önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ABD’nin rahip Andrew Branson’u talebinin karşılık bulmaması nedeniyle ülkemize karşı alınan yaptırım kararını değerlendirdi.

ABD’NİN SAMİMİYET SEVİYESİ MEŞRULAŞMIŞTIR

Kılıç açıklamasında, “Türkiye’ye karşı alınan yaptırım kararının görünen yüzünde rahip Andrew Branson’un ABD’ye iade talebi yer alıyor. Aslında bu durum buz dağının görünen yanıdır. Görünmeyen kısmında ise ülkemiz aleyhine yeni senaryoların oluşturulmaya çalışıldığıdır. Cennet vatanımıza karşı olumsuz bir atmosfer yaratarak ekonomik zorluklar yaşamamızı isteyen ABD’nin bu planı daha öncekiler gibi tutmayacaktır. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. ABD’nin bu kararı, diplomatik teamüllere aykırıdır ve asla kabul edilemez. Eğer ABD ile samimi birer müttefik isek bu tür sorunlarını yaptırımlar ile değil, diyalog yoluyla çözmek zorundayız. Ancak gelinen durum ABD’nin samimiyet seviyesini meşrulaştırmıştır” ifadelerine yer verdi.

BU KARAR ÜLKEMİZİ ETKİLEMEYECEKTİR

Ülkemize karşı alınan yaptırım kararlarını şiddetle kınadığını ifade eden Kılıç açıklamasına şöyle devam etti; “Kaldı ki Türkiye artık eski Türkiye değildir. Bu yaptırım kararı Türkiye’yi etkilemeyecektir. Öyle ki bu karar ülkemizin hızla yükselen gücünün önünü kesmekten başka bir şey değildir. Oysa daha düne kadar içimizdeki hainlerin ülkemizi kana bulamasında bunların dolaylı olarak parmağı olduğu aşikârdır. Yıllardır ülkemizde yaşanan darbeler, açılan davalar, patlayan bombalar, suikastlar ve muhtıralar ülkemizin önünü kesmek için yapılan girişimlerin bazıları idi. Bugün ise ne içeride hainleri kaldı, ne de söz geçirebilecekleri bir hükümet. Türkiye artık güçlü bir ülkedir. Birilerinin istediğini istediği gibi yapabileceği, istedikleri gibi oyun alanı haline getirebilecekleri bir ülke değildir.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKCAN YAPTIĞI HİZMETLERİ AÇIKLADI  YAPTIĞI AÇIKLAMADA  YILDIZ KONUTLARI NEDEN YOK
AKCAN YAPTIĞI HİZMETLERİ AÇIKLADI YAPTIĞI AÇIKLAMADA YILDIZ KONUTLARI NEDEN YOK
AKCAN AKYAZI HALKINI NAMERT İLAN ETTİ
AKCAN AKYAZI HALKINI NAMERT İLAN ETTİ