Advertbalık Advert yazıcı

TİCARET BORSASI BAŞKANI ADEM SARI SAKARYA’LI FİRMALARI KUTLADI

TİCARET BORSASI BAŞKANI ADEM SARI SAKARYA’LI FİRMALARI KUTLADI

TİCARET BORSASI BAŞKANI ADEM SARI  SAKARYA’LI FİRMALARI KUTLADI
TİCARET BORSASI BAŞKANI ADEM SARI  SAKARYA’LI FİRMALARI KUTLADI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 907 kez okundu.

TİCARET BORSASI BAŞKANI ADEM SARI

SAKARYA’LI FİRMALARI KUTLADI

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen ’Türkiye’nin Birinci ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2017” araştırmasında listeye girme başarısı gösteren Sakaryalı firmaları kutladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, “Mayıs ayı içinde açıklanan listede bir çok Sakarya firması bulunmaktaydı. Borsamız üyesi Şen Piliç, Namet, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, CP Standart, Durak Fındık Progıda, Balsu Gıda, Çekok Gıda, Tadım Gıda ve Göze Tarım Ürünlerini ilk 500 firma içinde görmek bizleri fazlasıyla gururlandırmıştı. Akabinde bu hafta içinde açıklanan İkinci 500 listesinde Sarılar Dış Ticaret, Kervan Gıda, Özgüllü gibi gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın bulunması bizleri son derece memnun etmiştir. ISO 500 içinde bulunan firmalarımız bölgemiz için önemli bir kazanımdır.
ÜST DÜZEY REKABET
Dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi gerilimler ve rekabetin en üst seviyede yaşandığı bu dönemde başarı kolay değildir. İnanıyorum ki Sakarya’da teknoloji ve Ar-Ge ‘ye yönelik faaliyetlerin artmasıyla bu sayı daha da artacak ve yeni başarılara imza atılacaktır. Açıklanan listelerde tarıma dayalı sanayi kuruluşlarının artış göstermesi bizleri son derece memnun etmektedir. Sanayinin temelini oluşturan tarım sektörünün önümüzdeki yıllarda yapılan yatırım hamleleriyle sıralamada daha da yükseleceğine inanıyorum” dedi.

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500