Advertbalık Advert yazıcı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE PROF. DR. FATİH SAVAŞAN ATANDI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE PROF. DR. FATİH SAVAŞAN ATANDI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE  PROF. DR. FATİH SAVAŞAN ATANDI
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE  PROF. DR. FATİH SAVAŞAN ATANDI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1225 kez okundu.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE

PROF. DR. FATİH SAVAŞAN ATANDI

Kalite Yüksek Kuruluna atanan Sakarya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın yerine Prof. Dr Fatih Savaşan atandı. Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ataması gerçekleştirilen Prof Savaşan Sakarya Üniversitesi’nde görevliydi, Profesör Savaşan son olarak ise Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak çalışıyordu.

 

Prof. Dr. Fatih Savaşan Kimdir?

 1971 Tokat doğumlu olan Fatih Savaşan, ortaöğrenimini Tokat İmam Hatip Lisesi’nde (1989) tamamladı.

 İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden 1993 yılında mezun oldu.1994-95’te kısa bir süre Sayıştay denetçi yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı bursiyeri olarak lisansüstü çalışmaları için ABD’ye gitti.

 Colorado Üniversitesi Ekonomi Bölümünde yüksek lisans (1997) Kansas Üniversitesi Ekonomi Bölümünde doktora (2002) yaptı.

 2002-2009 arasında Uşak Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde (İİBF) öğretim üyesi olarak çalıştı. 

2009 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF Maliye Bölümünde öğretim üyeliğine başladı.

 2013 yılında İslam Ekonomisi alanında araştırma yapmak üzere Stanford Üniversitesi Islamic Studies departmanında misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

 2013 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne atandı.

 Aralık 2016 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğünden Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’na atandı.

 Dekan Yardımcılığı (Uşak Üniversitesi İİBF), Maliye Bölüm Başkanlığı (Sakarya Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi), Kaynarca Uygulamalı Bilimler Kurucu Yüksek Okul Müdürlüğü (Sakarya Üniversitesi) görevlerinde bulunan Savaşan, PESA (Politik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi)’nin kurucu başkanlığını yaptı.

 

Kayıt dışı ekonomi, uluslararası göç, vergileme ve kamu ekonomisi alanlarında yayınlanmış çok sayıda makale ve kitabı bulunan Savaşan, 2012 yılından bu tarafa çalışmalarını İslam Ekonomisi ve Finansı alanında yoğunlaştırdı. İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurucuları arasında yer aldı ve Enstitü müdürlüğü döneminde çok sayıda kongre ve çalıştayın düzenlem kurulu başkanlığını yaptı. Kamu kurumları ve Avrupa Birliği projelerinde yürütücü, araştırmacı ve danışman olarak görevler yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500