Advertbalık Advert yazıcı

TEMMUZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

TEMMUZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

TEMMUZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
TEMMUZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1007 kez okundu.
Advert

TEMMUZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Akyazı Belediye Başkanı Yardımcı Mehmet Çakmak Başkanlığı'nda yapılan meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü.

Gündemin

1. maddesi

meclis tatil ayının belirlenmesine ilişkin olan bu maddeye göre oturumu yöneten başkan yardımcısı Mehmet Çakmak Büyükşehirle uyumun sağlanması açısından meclisimizin Ağustos ayında tatile girmesini öneriyorum dedi ve bu öneri AK Partili Meclis Üyesi Abdurrahim Atmaca’nın “Meclis tatile girmesin”  demesine rağmen yapılan oylamada oy çokluğuyla kabul edildi.

2.maddesi

Dolu Memur kadro değişikliği ile ilgili hazırlanan cetvel hazırlandığı şekliyle oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

3.maddesi

 Bu maddenin birinci bölümünde yer alan Kuzuluk Mahallesi fabrika civarı mevkii 384 parselde bulunan 9.440.00 M2 yerin 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18.e maddesi hükümleri dahilinde satımı, takası, tahsisi, tahsisin kaldırılması ve üç yıldan fazla süre ile kiralanmasına ve bu konuda Belediye Başkanı ile Encümene yetki verilmesini ilişkin bu bölümün gündemden çıkarılmasına ilişkin teklif yapılan oylama sonunda oybirliğiyle kabul edildi ve böylece gündemin 3.maddesindeki bu bölüm gündemden çıkarılmış oldu. Aynı madde içinde yer alan Dedeler Mahallesi Köy içi mevki 124 ada ve 21 parselde bulunan 264.94 M2. Alana sahip taşınmazın satımı, takası, tahsisi, tahsisin kaldırılması ve üç yıldan fazla süre ile kiralanması konusunda Belediye Başkanı ile Encümene istenen yetki verildi.

4.maddesi

Mülkiyeti Belediyeyle ait olan Durmuşlar Mahallesi 130 ada ve 11 parselde bulunan toplam tapu alanı 1.980.10 M2 olan taşınmazın 1.638.62 M2.sinin 66.462.43 TL. Kamulaştırma bedeli ile Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğüne devri, devir ile ilgili iş ve işlemler için Belediye Başkanı ile Encümene istenen yetki oybirliğiyle verildi.

5.maddesi

 Kırsal yerleşim alanlarının yeniden düzenlenmesi teklifi oybirliğiyle ilgili komisyona havale edildi.

6.maddesi

Küçücek Mahallesi 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kullanım amacı “sanayi alanı” olan alan ile ilgili Meclis İmar komisyonu tarafından hazırlanan rapor geldiği şekliyle oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

7.maddesi

Mülkiyeti Orman İşletme Şefliğine ait Kuzuluk Mahallesi hamam dağı mevki orman niteliğindeki taşınmaz üzerine yapılan dükkanların imar barışından yararlanması ve imar barışı ile ilgili her türlü iş ve işlemler için Belediye Başkanına yetki verilmesine ilave olarak orman arazisi, hazine ve belediyeye ait olan araziler üzerinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait olan binalar ve taşınmazlarda bu imkan yararlansın şeklindeki ilave ile birlikte istenen yetki verildi.

8.maddesi

Bu maddede kullanım hakkı Akyazı Belediyesine ait olan 7.45 hektarlık Kuzuluk Mahallesi Aksartepe C tipi mesire alanı üzerinde 29 yıla kadar sınırlı ayni hak tesisi işleminin gerçekleştirilebilmesi için Belediye Başkanına ve Encümene yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi ve istenen yetki verildi.

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500