Advertbalık Advert yazıcı

BAYRAM İKRAMİYESİ KAFALARI KARIŞTIRDI

BAYRAM İKRAMİYESİ KAFALARI KARIŞTIRDI

BAYRAM İKRAMİYESİ  KAFALARI KARIŞTIRDI
BAYRAM İKRAMİYESİ  KAFALARI KARIŞTIRDI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1452 kez okundu.

BAYRAM İKRAMİYESİ  KAFALARI KARIŞTIRDI

 

Başbakan Yıldırım’ın  emekli maaşı alanlara 1000'er lira bayram ikramiyesi vaadi hayal kırıklığı yarattı. Bazılarına 750, bazılarına ise 500 lira ödenmesi emeklileri isyan ettirdi.

AKP hükümeti'nin her emekliye 1000'er lira bayram ikramiyesi vaadi doğru çıkmadı. Muhalefetin daha önceki birçok seçimde dillendirdiği "emeklilere Kurban ve Ramazan Bayramı'nda bir maaş ikramiye" vaadi, AKP tarafından "Kaynak nerede?" diye eleştirilirken, bu kez AKP emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında 1000 TL ikramiye vereceğini açıklamıştı.

Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri dün yapılmaya başlandı. Ancak bazılarına denildiği gibi 1000 TL, bazılarına 750 TL, bazılarına ise 500 TL ödeniyor. Eğer emekli olan kişi hayatını kaybetmişse,

Vefat eden  emeklinin eşine 750 TL ikramiye veriliyor.

Yine hayatını kaybetmiş emekli bir kişinin kızına ise bayram ikramiyesi 500 TL olarak ödeniyor.

 

KONUYLA İLGİLİ BAŞBAKANDAN İDDİALARA NET YANIT: 

Muhalefetteki bu iddialar üzerine Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında bu konuya ilişkin açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, 15 Mayıs 2018 tarihli grup toplantısında Aytun Çıray’ın her emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi verilmeyeceğine dair iddiasının doğru olmadığı belirtti. Emekliye verilecek bayram ikramiyesi hakkında ortaya atılan iddiaları net bir dille yalanlayan Binali Yıldırım "Bunun kararı alınmıştır ve yılda 2 sefer emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan her bir emeklimize bin lira bayram ikramiyesi verilecektir, nokta. Net eline geçen para, brüt değil" ifadelerini kullanmıştı.

 

Başbakanın açıklamasında vefat eden emeklilerle  ilgili bir açıklama yokken neden vefat eden emeklilerin hak sahiplerine eksik ödeme yapılıyor

bazı emeklilere bin TL, bazılarına 750 TL, bazılarına ise 500 TL bayram ikramiye ödemesi yapılıyor.

 

 

 

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN  ATAMALAR
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN ATAMALAR