Reklamı Geç
Advert
Advert BALIK

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 733 kez okundu.
Advert

 

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Akyazı Belediyesi 5 Haziran 2018 Tarihli Meclis Toplantısının 1. Birleşimini Gerçekleştirdi

 

Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak başkanlığında toplanan belediye meclisi 7 maddeyi oy birliği ile kabul etti.

GÜNDEM MADDELERİ

1-5216 sayılı Büyükşehir belediye kanunu uyarınca Çıldırlar Mahallesi Kemikli mevkii 266 parselde kayıtlı 32.250,00 m2 lik tarla vasıflı taşınmazın mezarlık alanı olarak kullanılmak üzere 5393 sayılı belediye kanununun 18-e ve 75-d maddeleri uyarınca Sakarya Büyükşehir belediye başkanlığına devredilmesi teklifinin görüşülmesi. 

(oy birliği ile kabul edildi)

2-Uzunçınar Mahallesi Söğütlük mevkii 1 pafta, 103 ada, 133 no’lu parselde kayıtlı 18.499,54 m2 lik taşınmazın 5393 sayılı belediyeler kanununun 18/e maddesi hükümleri dahilinde satımına, takasına, tahsisine, tahsisinin kaldırılmasına ve 3 yıldan fazla süreyle kiralanması için belediye başkanına ve belediye encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi. 

(oy birliği ile kabul edildi)

3-Batakköy Mahallesi Akbağlık mevkii 102 ada, 2 parselde kayıtlı 2554,58 m2 lik tarla vasfındaki taşınmazın edinme tutanağında ve tapu kütüğünde, beyanlar ve şerhler hanesinde geliri köy camisine ait ibaresinin 5393 sayılı belediyeler kanununun 18/e maddesi hükümleri dahilinde tapu kütüğünden kaldırılması teklifinin görüşülmesi. 

(oy birliği ile kabul edildi)

4-İçemiz Topağaç (Ramaslı) Mahallesinin 2030 Sakarya Büyükşehir Belediyesi 1/25000 ölçekli Nazım imar planında belirlenen kırsal yerleşme alan sınırlarının bu Mahallede yapılması planlanan 1/1000 ölçekli imar uygulama plan sınırlarının belirleyicisi olması bakımından kırsal yerleşme alan sınırlarının genişletilmesi yönündeki komisyon raporunun görüşülmesi. 

(Komisyondan geldiği şekilde kabul edildi)

5-İçemiz Küçüçek Mahallesi 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kullanım amacı “sanayi alanı” olan alan ile ilgili tadilat teklifinin görüşülmesi. 

(oy birliği ile kabul edildi)

6-Ak Belde A.Ş. ait sermayenin 250.000,00 TL den 2.000.000,00 TL ye artırılması teklifinin görüşülmesi. 

(oy birliği ile kabul edildi) İlave Gündem

7-6001 sayılı Karayolları Kuruluş Kanununun 4. Maddesinin “i” bendi gereğince ilçemiz sınırları içerisinde bulunan ve belediyemize ait olan Durmuşlar Mahallesi 130 Ada, 11 parselde tarla vasıflı taşınmazın belirli kısmının belirlenen kamulaştırma bedelleri üzerinden Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge müdürlüğüne devri ile ilgili işlemler için belediye başkanına ve belediye encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi. 

(oy birliği ile kabul edildi)

Gündem dışı konuşmalar;

 Gündem dışı ilk konuşmayı MHP li Meclis Üyesi ve Grup başkanı Murat Öz yaptı.

Öz konuşmasında bir önceki toplantıda MHP grubu olarak verdikleri dilekçelerine aradan geçen bunca zamana rağmen bir cevap alamadıklarını söyledi ve sorularımıza ne zaman cevap alacağız diye sordu.

Murat Öz ayrıca Büyükşehir kapsamına alınmadan önce Köy statüsünde olan ve alındıktan sonra da Mahalle statüsüne dönüşen yerleşim alanlarında bulunan birçok taşınmaz gayrı menkul malların Belediye tarafından satışının yapıldığına dikkat çekerek, satmaya çalıştığınız yerlerden Mahalle Muhtarlarının bu satışlardan neden haberi olmuyor diye sordu. Öz ayrıca Başkan Hasan Akcan’ın oturumlara katılmayış nedenini de sordu.

Kürsüye daha sonra AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Öztürk geldi. Öztürk kendisinin aynı zamanda Akbalık Yağlı Güreşlerinin bu yıl ki ağası olduğu söyledi ve Meclis üyeleri ile birlikte bütün Akyazılıları 16 Haziran 2018 günü yapılacak olan güreşlere dav et etti.

MHP’li Meclis Üyesi Ruhi Yılmaz’da eski Belediyelerin Mahalle sayısının arttırılmasına ilişkin yapılan çalışmaların ilgili komisyon tarafından bir türlü sonuçlandırılamadığını ve kendilerine bu konuda bilgi verilmediğini söyleyerek Meclisimizin almış olduğu karar kesin bir karar olmalıdır. Alınan bu kararı neden onay için gönderiyoruz diye sordu.

Mehmet Çakmak cevapladı:

MHP’li Meclis Üyelerinin gündem dışı yaptıkları konuşmalarda sordukları sorulara cevap oturumu yöneten Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak’tan geldi. Çakmak, satışı, kiralanan yerlerle ilgili olarak Mahalle Muhtarlarının bilgilendirildiğini,  Mahalle sayısının arttırılmasına ilişkin taleplerle ilgili olarak Meclis tarafından alınan kararın onay için Valilik makamına gönderildiğini ve oradan gelecek olan bilgiyi beklediklerini söyledi ve 16 Haziran’da yapılacak olan Akbalık yağlı pehlivan güreşlerine tüm Meclis üyelerinin katılması gerektiğini hatırlattı ve Başkanın bugünkü toplantıya Sakarya’ya gelecek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  Sakarya’ya gelecek olmasından dolayı erken saatlerde İl’e gitmiş olmasından kaynaklı olduğunu belirterek gündemde görüşülecek başka madde olmadığı içinde toplantıyı kapatıyorum dedi ve Meclis toplantısını kapattı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN  ATAMALAR
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN ATAMALAR