Advertbalık Advert yazıcı

TZOB GENEL BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR DÜNYADA BİR BARIŞ İSTENİYORSA, BU BARIŞ KUDÜS’TEN, FİLİSTİN’DEN BAŞLAR.”

TZOB GENEL BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR DÜNYADA BİR BARIŞ İSTENİYORSA, BU BARIŞ KUDÜS’TEN, FİLİSTİN’DEN BAŞLAR.”

TZOB GENEL BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR  DÜNYADA BİR BARIŞ İSTENİYORSA, BU BARIŞ KUDÜS’TEN, FİLİSTİN’DEN BAŞLAR.”
TZOB GENEL BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR  DÜNYADA BİR BARIŞ İSTENİYORSA, BU BARIŞ KUDÜS’TEN, FİLİSTİN’DEN BAŞLAR.” akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 782 kez okundu.

TZOB GENEL BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR

DÜNYADA BİR BARIŞ İSTENİYORSA, BU BARIŞ KUDÜS’TEN, FİLİSTİN’DEN BAŞLAR.”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ABD’nin Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini İsrail’in başkenti olarak tanıdığı Kudüs’e taşımasının Filistin’i ve İslam dünyasını derinden yaraladığını, İsrail’in Gazze’de gösteri yapan Filistinlilere yönelik katliamına ortam hazırladığını bildirdi.

Bayraktar, İsrail’in Gazze’deki katliamıyla ilgili yaptığı açıklamada, ABD yönetiminin dünyadaki 1,6 milyara yakın Müslüman’ı “yok sayarak” Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve büyükelçiliğini Müslümanlar için mübarek bir ay olan Ramazan’a iki gün kala bu şehre taşımasının Kudüs’ün statüsüne vurulan bir darbe olduğunu belirtti.

Dünyadaki hiçbir Müslümanın bu karara razı olmasının beklenemeyeceğini vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:

“ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını açıkça ihlali demektir. Kutsal bir şehir olan Kudüs’ün statüsüne saldırı öncelikle Müslüman dünyasına bir saldırıdır. Kimse, tüm Müslümanların göz bebeği olan Kudüs’e yönelik böyle bir hareketin, tüm İslam âleminde infiale sebep olacağını unutmasın. Akıldan çıkarılmasın ki eğer dünyada bir barış isteniyorsa, bu barış Kudüs’ten, Filistin’den başlar.”

Bayraktar, tüm İslam dünyasının bu karara karşı birlik içinde hareket etmesi, ABD’yi bu kararından vazgeçirmesi gerektiğini de belirtti.

Şemsi Bayraktar, Gazze’deki İsrail katliamını şiddetle kınarken, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN  ATAMALAR
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN ATAMALAR