Advertbalık Advert yazıcı

AKYAZILI TARİHÇİ YAZAR MEHMET NİYAZİ ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

AKYAZILI TARİHÇİ YAZAR MEHMET NİYAZİ ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

AKYAZILI TARİHÇİ YAZAR MEHMET NİYAZİ ÖZDEMİR VEFAT ETTİ
AKYAZILI TARİHÇİ YAZAR MEHMET NİYAZİ ÖZDEMİR VEFAT ETTİ akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1104 kez okundu.

AKYAZILI TARİHÇİ YAZAR MEHMET NİYAZİ ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

Tarihçi ve Yeni Şafak Gazetesi yazarı Mehmet Niyazi Özdemir 76 yaşında hayatını kaybetti.

Acıbadem Koşuyolu Hastanesi'nde hayatını kaybeden Özdemir'in cenazesi yarın öğle vakti Marmara İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınacak namazın ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Mehmet Niyazi Özdemir kimdir?

Mehmet Niyazi Özdemir, 8 Nisan 1942'de Adapazarı'nda doğdu. 1953'te Akyazı İlkokulu, 1957'de Haydarpaşa Lisesi, 1964'te ise İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Aynı zamanda Felsefe bölümünden de diploma aldı.

İlk makalesi 1967'de Milli Hareket dergisinde yayınlanan yazar, Türkiye, Babıalide Sabah, Gündüz, Muhalif ve Tercüman gazetelerinde yazdı.

1982 yılında "Ölüm Daha Güzeldi" romanıyla Türkiye Milli Kültür Vakfının "Yılın Romanı Ödülü"nü, 1999'da ise "Çanakkale Mahşeri" eseriyle "Türkiye Yazarlar Birliği Roman Ödülü"nü kazandı.

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
VEYSEL YİĞİT     2018-05-14 MEHMED NİYAZİ AĞABEY, TÜRK FİKİR HAYATININ ÇOK MÜMTAZ BİR ŞAHSİYETİYDİ. O’NU HEMŞEHRİLERİ DOĞRU DÜRÜST BİLE TANIMIYORDU. BİRİLERİ İÇİN BÖYLE BİR İHTİYAÇ ZATEN YOKTU. SAKATLANAN BİR TOPÇUNUN DURUMUNU DAHA İYİ BİLECEK BİR İRFAN SEVİYESİNDEKİ CEMİYETİMİZ, MEHMED AĞABEY’İ TANIMAYACAKTI. TOPÇU VE POPÇULARIN HÂKİMİYETİNDEKİ BİR ÜLKEDE, FİKİR ADAMININ NE İŞİ VAR (!) DÜŞÜNCENİN KUDUZ KÖPEK GİBİ KOVALANDIĞI BİR ÜLKEDE YAŞAMAK, MEHMED NİYAZİ AĞABEYİN DE KADERİ İDİ. O, DÜŞÜNCE DÜNYAMIZIN YARINLARINA OKUNMASI GEREKEN SAYFALARI FIRLATTI. KÖLE OLMAK İSTEMEYENLER O SAYFALARI BULUP OKUYACAKLARDIR. RABBİM, SORGUSUZ SUALSİZ CENNET VE CEMALİYLE MÜŞERREF EYLESİN. VEYSEL YİĞİT-ALTINDERE
Hüseyin salim     2018-05-13 Vefat eden tüm müslüman kardeşlerimize Rabbim rahmeti ile muamele eylesin dost akraba ve tüm sevenlerine sabır versin mekanları cennet olsun inna lillahi ve inna ileyhi raciun her nefis ölümü tadacaktır rabbim mekanını cennet eylesin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN  ATAMALAR
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN ATAMALAR