BAKKALLAR ODASINDAN YENİ HİZMET KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENE FIRSAT

BAKKALLAR ODASINDAN YENİ HİZMET KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENE FIRSAT

BAKKALLAR ODASINDAN YENİ HİZMET  KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENE FIRSAT
BAKKALLAR ODASINDAN YENİ HİZMET  KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENE FIRSAT akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 685 kez okundu.
Advert

BAKKALLAR ODASINDAN YENİ HİZMET

KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENE FIRSAT

 

Kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimci adayları için Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında 2018 yılı için 200 kişiyi kapsayan protokol imzalandı.

 

İş-Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasında İl Müdürü Tekin Kaya ve Oda Başkanı Ahmet Akdardağan arasında atılan imzalar ile girişimcilik protokolünün süreci başlatıldı. Protokole göre, kendi işini kurmak isteyen ve girişimci olmak isteyenlere yönelik ücretsiz olarak 32 saatlik eğitim imkânı sağlanacak. Düzenlenecek eğitimler ile adaylar kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanacak.

 

İmza altına alınan protokole göre eğitimler, 25’şer kişilik 8 gurup ve toplam 200 katılımcıya yılsonuna kadar düzenli olarak verilecek. KOSGEB Sakarya Toplantı Salonu’nda belirlenecek plan dahilinde verilecek eğitimlere katılan herkese, İş-Kur tarafından günlük 20 TL ücret ödenecek. Eğitim kursları sonrasında yine katılımcılara KOSGEB Müdürlüğü tarafından girişimcilik sertifikalarının verileceği açıklandı.

 

Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nca yapılan anlaşma da planlanan eğitimler, Girişimci İşadamları Derneği (GİADER)’in uzmanları tarafından verilecek. Eğitimlerin verilmesi için yine Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, GİADER adına Serdar Demirbilek ile ayrıca bir protokol imzaladı.  Daha sonra açıklanacak eğitim takviminde GAİDER uzmanları tarafından kurslara katılanlara girişimcilik ve iş fikirlerini geliştirmeye yönelik eğitimler verilecek.

 

Her zaman yeniliğe, gençlere ve eğitime önem verdiklerini belirten Oda Başkanı Akdardağan, “İş kurma düşüncesinde olan, istihdamını artırmak isteyen herkesi bu kurslara davet ediyorum. Amacımız gençleri ve iş kurmayı düşünenleri cesaretlendirmek, motive etmek ve iş planlarını hazırlamalarına yardımcı olmaktır. Geleceğin yeni esnaflarını, ustalarını ve çıraklarını yetiştirmek için hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Eğitimlerimiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.  İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya’da, ortak çalışma ve yeni girişimci adaylarına verdikleri destek için Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Akdardağan ve yönetimine teşekkür etti.

a href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/9fe89ce778.jpg">

 

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
20 MİLYON EURO NE OLDU
20 MİLYON EURO NE OLDU