MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI 2018

MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI 2018

MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI 2018
MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI 2018 akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 782 kez okundu.

MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI 2018

Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak Başkanlığında toplanan Belediye Meclisi'nde 10 Gündem maddesi görüşüldü.

1-Serpil Başer ‘in Belediye Meclis Üyeliğinden istifası ile ilgili belediye meclisine bilgi verilmesi

2-Plan Bütçe komisyonu üye seçimi yapılması(oy birliği ile kabul edildi)

3-Sokak isim değişikliği ile ilgili hazırlanan hukuk komisyon raporunun görüşülmesi

(Kuzuluk Kuran kursu sokağı olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi)

4-İlçemizde Beldeden Mahalleye dönüşen Altındere, Dokurcun ve Kuzuluk Mahallelerinde farklı adlarda yeni mahalle kurulması ile ilgili hazırlanan hukuk ve imar komisyonu raporlarının görüşülmesi….

(Hukuk komisyonu başkanı hukuki problem olmadığını, imar komisyonu başkanı ise Altındere mahallesinin belde iken mevcut mahallelerin yani 3 mahallenin (Osmanağa, Cumhuriyet ve Gündoğan) tekrar mahalle olmasında sakınca olmadığını, Kuzuluk ta ise Kuzuluk çevre yolunun Kuzuluk’u ikiye bölmesiyle iki mahalle açılabileceğini yolun sağı ve solu olmak üzere iki mahallenin açılabileceğini, Dokurcun da fiziki olarak tekrar incelenmesi için komisyona havale edilmesi bildirisinde bulundu. Yeni mahallelerin açılması için yapılan gizli oylamada 16 kabul, 3 ret, 1 çekimser oy kullanıldı. Bu madde de oy birliği ile kabul edilmiş oldu.

5-2017 mali yılı kesin hesap ve taşınır kesin hesap cetvelinin görüşülmesi.(plan bütçe komisyonuna havale edildi)

6-İmar Plan Tadilat teklifinin görüşülmesi. (imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi)

7-Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) ile belediyemiz arasında ortak işbirliği protokolü yapmak için belediye başkanına yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi. (oy birliği ile kabul edildi)

8-Ak belde A.Ş. bankalardan alacağı 2.000.000,00 (iki milyon)TL lik nakdi ve gayri nakdi krediler için kefalet edilmesi teklifinin görüşülmesi. (Oy birliği ile kabul edildi)

9-Ormanşevkiye Mahallesi köy içi mevkii 101 ada 34 nolu parsel 3.822,17 m2 alana sahip taşınmazın 5393 sayılı belediye kanununun 18.e maddesi hükümleri dahilinde satımı, takası, tahsisi, tahsisinin kaldırılması ve üç yıldan fazla süre ile kiralanması için Belediye Başkanına ve Belediye encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi. (oy birliği ile kabul edildi)

İlave Gündem

10-İlçemiz Topağaç (Ramaslı) Mahallesinin 2030 Sakarya Büyükşehir Belediyesi 1/25000 ölçekli nazım imar planında belirlenen kırsal yerleşme alan sınırlarının bu mahallede yapılması planlanan 1/1000 ölçekli imar uygulama plan sınırlarının belirleyici olması bakımından kırsal yerleşme alan sınırlarının genişletilmesi teklifinin görüşülmesi. .

imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi

a href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/eb877c3e36.jpg">

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
20 MİLYON EURO NE OLDU
20 MİLYON EURO NE OLDU