Advertbalık Advert yazıcı

SEÇMEN LİSTELERİ MUHTARLIKLARDA LİSTELER 12 MAYIS’A KADAR ASILI KALACAK.

SEÇMEN LİSTELERİ MUHTARLIKLARDA LİSTELER 12 MAYIS’A KADAR ASILI KALACAK.

SEÇMEN LİSTELERİ MUHTARLIKLARDA  LİSTELER 12 MAYIS’A KADAR ASILI KALACAK.
SEÇMEN LİSTELERİ MUHTARLIKLARDA  LİSTELER 12 MAYIS’A KADAR ASILI KALACAK. akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1257 kez okundu.

SEÇMEN LİSTELERİ MUHTARLIKLARDA

LİSTELER 12 MAYIS’A KADAR ASILI KALACAK.

 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde oy kullanacak olan vatandaşların yer aldığı seçmen listesi muhtarlıklarda asıldı.

Listeler 12 Mayıs’a kadar asılı kalacak.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekillikleri seçiminde Oy kullanabilecek vatandaşlarımızın, Muhtarlık Seçmen Askı Listeleri, bugün asılıyor. Listeler 12 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar muhtarlıklarda askıda kalacak. Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada  vatandaşların listeleri, muhakkak kontrol etmeleri gerektiği ifade etti.
ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ
Erdem yaptığı açıklamada vatandaşların yeni adreslerini bildirmek için gittikleri il ve İlçe nüfus müdürlüğüne, yanlarında yeni adresi gösterir elektrik, su, doğalgaz sözleşmeleri veya noterden tasdikli kira sözleşmelerini götürmeleri gerektiğini  söyledi. Erdem, “Eğer vatandaş yeni tanıştıkları adreslerde bir önceki kiracı tarafından adresler alınmamışsa bu evraklar ile kaydını yaptırabilir” dedi.
SEYYAR SANDIK KURULU
2008 yılında yapılan Adres Kayıt sisteminde yer alan değişiklikleri de hizmet aldıkları kurumlara bildirmemiş ise değişiklik nedeniyle sıkıntı yaşandığını belirten Erdem, vatandaşları da bu konuda uyardı. Öte yandan hastalık ve değişik nedenlerden ötürü sandık başına gidemeyecek olan seçmenlerin rahatlıkla oy kullanması için vatandaşların Seyyar Sandık Kurulu Formunu YSK’nın adresinden irdirilerek doldurulması 12 Mayıs Cumartesi günü mesai bitimine kadar ilçe seçim kurullarına teslim edilmesi gerektiği ifade edildi. 

Haber Onur ÖZEN

yenihaber 

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500