Advertbalık Advert yazıcı

ZİYA HOCA ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

ZİYA HOCA ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

ZİYA HOCA ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI
ZİYA HOCA ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1505 kez okundu.

 

ZİYA HOCA ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

Adapazarı ilçe milli eğitim müdürü ziya cevherli Ak parti Sakarya milletvekilliği için aday adaylık müracaatını 26.04.2018 CUMA GÜNÜ SAAT 15.30 da Ak parti il başkanlığına yaptı

ZİYA HOCA  ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

Seçimler her daim heyecandır. Çıktığımız yol, inandığımız bir davanın yoludur. Cenab-ı Hak çıktığımız yolu ülkemiz, Sakarya'mız ve kendimiz için hayırlara vesile eylesin temennisiyle yola çıkan Cevherli Kalabalık bir katılımla AK Parti İl başkanlığına adaylık başvurusunu yaptı. Ziya Cevherli “Hizmet için yola çıktık. Rabbim hayırlısı ne ise onu eylesin.” dedi.

 

2011 yılı seçimlerinde AK Partiden 6.sıra milletvekili adayı olan ve meclise girme şansını son anda kaybeden Cevherli, çevresinden gelen yoğun talep karşısında 24 Haziran 2018 seçimleri için yeniden aday adayı oldu.

 Eğitim camiasının Ziya Hocası olarak tanınan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli’nin bu seçimlerde oldukça iddialı olduğu belirtiliyor.

 AK Parti çevrelerinde ve ilimiz genelinde Ziya Cevherli isminin büyük teveccüh gördüğü gözlenirken, Eğitimci Cevherli’nin Sakarya’ya hizmet etme aşkıyla milletvekilliğine bir kez daha aday adayı olduğu ifade ediliyor.

 

ZİYA CEVHERLİ KİMDİR?

 1960 yılında Hendek ilçesinin İkramiye Mahallesinde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. 1980-1981 öğretim yılında Adapazarı İmam-Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´ne girmeye hak kazandı. 1984-1985 öğretim yılında İlahiyat Fakültesi´ni bitirdikten sonra 1986 yılında mezun olduğu liseye meslek dersleri öğretmeni olarak tayin oldu.

 1987 yılında Müdür Yardımcılığına atandıktan sonra 1990 yılında Müdür Başyardımcısı oldu. 16 Nisan 1996 tarihinde aynı okulda müdürlük görevine getirilmesinin ardından bu görevini 2 Eylül 2008 tarihine kadar sürdürdü. 2 Eylül 2008 tarihinde Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.

 Ziya Cevherli halen görevini sürdürmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500