Advertbalık Advert yazıcı

ZİYA HOCA’DAN BEKLENEN İSTİFA GELDİ

ZİYA HOCA’DAN BEKLENEN İSTİFA GELDİ

ZİYA HOCA’DAN BEKLENEN İSTİFA GELDİ
ZİYA HOCA’DAN BEKLENEN İSTİFA GELDİ akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1876 kez okundu.

ZİYA HOCA’DAN BEKLENEN İSTİFA GELDİ

Sakarya kamuoyunda 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde   AK Parti’den milletvekili adayı olacağı konuşulan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli’den beklenen istifa geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne istifasını veren Cevherlinin yarın saat  15.30 da partiye giderek aday adaylığı başvurusunu yapacağı öğrenildi.

Bilindiği üzere Ziya Cevherli 2011 seçimlerinde AK Parti’den 6.sıra milletvekili adayı olmuştu. Geçen seçimlerde meclise girme şansını son anda kaybeden Cevherli çevresinden gelen talepler üzerine 24 haziran seçimleri için bir kez daha milletvekilliğine aday adayı oluyor.

Eğitim camiasının Ziya Hocası olarak tanınan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli’nin 24 Haziran seçimleri için oldukça iddialı olduğu belirtilirken, Ak Parti çevrelerinde ve Sakarya kamuoyunda Ziya Hoca’ya büyük teveccüh gösterildiği ifade ediliyor.

 

 ZİYA CEVHERLİ KİMDİR?

1960 yılında Hendek ilçesinin İkramiye Mahallesinde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. 1980-1981 öğretim yılında Adapazarı İmam-Hatip Lisesi´nden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´ne girmeye hak kazandı. 1984-1985 öğretim yılında İlahiyat Fakültesi´ni bitirdikten sonra 1986 yılında mezun olduğu liseye meslek dersleri öğretmeni olarak tayin oldu.

1987 yılında Müdür Yardımcılığına atandıktan sonra 1990 yılında Müdür Başyardımcısı oldu. 16 Nisan 1996 tarihinde aynı okulunda müdürlük görevine getirilmesinin ardından bu görevini 2 Eylül 2008 tarihine kadar sürdürdü. 2 Eylül 2008 tarihinde Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü olan

Ziya CEVHERLİ halen görevini sürdürmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500