Advertbalık Advert yazıcı

AKYAZILI İŞ ADAMI ABDULLAH MERT

AKYAZILI İŞ ADAMI ABDULLAH MERT

AKYAZILI İŞ ADAMI ABDULLAH MERT
AKYAZILI İŞ ADAMI ABDULLAH MERT akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1628 kez okundu.

AKYAZILI İŞ ADAMI ABDULLAH MERT

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI.

 

Akyazılı iş adamı Abdullah Mert, AK Parti Sakarya Milletvekili aday adaylığını Kılıçoğlu Düğün ve Kongre Salonu'nda düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Mert,  toplantı öncesinde misafirleri ile yakından ilgilendi. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programa yoğun katılım oldu. STK’lar ve muhtarlarında yer aldığı programda Akyazılı milletvekili isteği yüksek sesle haykırılmış oldu. 

 

AKYAZI’DAN İLK ADAY ADAYI

 

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde bundan önceki seçimlerde olduğu gibi Sakarya 7 milletvekili çıkaracak. Seçime katılan partilerden Sakarya milletvekili düşünenler aday adaylıklarını açıklamaya başladılar.

 

Akyazı’lı iş adamı Abdullah Mert de  AK Parti Sakarya Milletvekili aday adaylığını düzenlediği toplantıyla açıkladı.

 

Toplantıya Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, AK Parti İlçe  Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Ziraat Odası ve Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Şener Bayraktar, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda başkanları, mahalle muhtarları, esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Abdullah Mert'in milletvekilliğini yapabilecek deneyime, beceriye, birikime ve donanıma sahip olduğuna yürekten inandığını söyledi.

 

BAYRAKTAR:

Bu Seçim Demokrasi Şöleni Bir Siyasi İstikrar Şöleni Olarak Geçecek

 Seçimlerin demokrasi şöleni havasında geçeceğini belirten Akyazı Ziraat Odası ve Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Şener Bayraktar, seçimin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kabul ettiği yeni sistemin ilk seçimi olacağını ifade etti. Akyazı’nın mecliste milletvekilin olması gerektiğine inandığını dile getiren Bayraktar; "Bundan sora siyasi istikrarsızlığın yaşanmadığı bir seçim sistemiyle seçimini yapacak. Dolasıyla bu seçim bu ülke adına, bu ülkenin milleti adına bir demokrasi şöleni bir siyasi istikrar şöleni olarak geçecek. Bu seçimde Sakarya’da aday adaylığı başvurusunda bulunan Abdullah kardeşime başarılar diliyorum. Sakarya’nın üçüncü büyük ilçesi konumunda olan Akyazı’nın mecliste milletvekilin olması gerektiğine inanıyorum. Bu kardeşimizi medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Çıktığı yolda başarılar diliyorum “ dedi.

 

BORA:

Akyazı AK Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora da Akyazı’nın bir milletvekilinin olmasını canı gönülden istediklerini vurguladı.

 Genel merkezin uygun gördüğü isimlerle çalışmak zorunda olduklarını anlatan Bora, şunları söyledi; "Her zaman yanındayız. Konuşmamda şunu da söylemek istiyorum. Sakarya’ya ikinci bir üniversite yapılması kararı bugün meclisten geçti. Bu üniversitenin bir kolu Akyazı’da olacak. Uygulamalı Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Akyazı’ya hayırlı olsun. Abdullah Mert kardeşime çıktığı bu yolda başarılar diliyorum."

 

AKCAN:

Bugün burada Akyazılı olarak ortaya çıkan medeni cesareti kutluyorum. Bu yolda kararlı, kendinden emin, dürüst, ahlaklı olduğunu biliyorum ve yürekten destekliyorum. Bu muhteşem kalabalık seçimde Akyazı’dan bir milletvekili çıksın duygusuyla bir araya geldiği için hepinizi kutluyorum. Akyazı’dan bir milletvekili çıksın. Fakat bizler teşkilatının gösterdiği yol doğrultusunda hareket ediyoruz. Burada adaylığını açıklayan Abdullah kardeşimize sonsuz destek olacağız. diye konuştu.

 

ABDULLAH MERT:

AKYAZI TBMM’DE TEMSİL EDİLMELİ

 Aday adaylığını açıklayan Abdullah Mert, ülkenin içinde bulunduğu hassas dönemde alınan seçim kararının milletimiz, bölgemiz ve tüm islam alemine hayırlara vesile olmasını diledi.

24 Haziran seçimlerinde önceki seçimlerde olduğu gibi, en yüksek oy oranına ulaşarak halk tarafından en büyük desteğin verileceğine inandığını belirten Mert; "

Çünkü 16 yıldır gece gündüz demeden çalışan kendisini milletin efendisi değil hizmetkarı olarak gören, hayatını milletine adayan, sadece kendi ülkesi değil tüm insanlığın ve ümmetin derdi ile dertlenen bir Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız, önderimiz ve Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı bir borç biliyorum. Sakarya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Akyazı’mız yaklaşık doksan bin nüfusu ve yetmiş bin civarı oy potansiyeli olması sebebi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilmesi gerektiğine inanıyorum."

 

AKYAZI’NIN EVLADI OLARAK HEMŞERİLERİME HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Bilindiği üzere son iki dönemde Mecliste temsilcimiz bulunmamaktadır

Her ne kadar diğer milletvekillerimiz olsa da bölgemizin içindin sorunları yakinen bilin ve yaşayan biri olması bölgemizin ve ilçemizin yararına olacağı aşikardır.

dedi.

 Büyüyen, modernleşen, imkanları son derece genişleyen ve hızla kalkınan ülkede Akyazı’nın da bu kalkınmadan ve büyümeden en büyük payı almasının sağlanması gerektiğine dikkati çeken Abdullah Mert, sözlerini şöyle sürdürdü;

 

"Bu da ancak içimizden bir vekil seçerek, temsil yeteneğinin en yüksek seviye çıkarılmasıyla olacağına inanıyorum.

Temsil eksikliği bizim kaderimiz olmamalı çünkü AK PARTİ temelinde Adalet eşitlik ilkesini barındıran DEMOKDATİK  kurum ve kuruluşları bu ilkelere göre yapılandıran ve işleten bir yönetim anlayışına sahiptir.

bunun en güzel örneği  beş yüz elli olan milletvekili sayısının altı yüze çıkarması seçme ve seçilme yaşının da onsekiz’e düşürülmesi TEMSİLDE ADALET VE EŞİTLİK uygulamasının en güzel örneklerindendir

Şura vurgu  yapmalıyım ki nüfus yoğunluğu oy oranlarıyla, teşkilat yapısı ve çalışma disiplini ile Cumhurbaşkanımız ve Genel merkezimizin Akyazımıza  BİR MİLLETVEKİLİ kontenjanı ayırdığına inancık tamdır

Bizlere düşen başta ilçe teşkilatımız olmak üzere belediyesi STK’larıyla  halkımızla bütünleşerek hakkı olan vekil kontenjanının kendi öz evladı için değerlendirilmesi  bu makamı kendi halkının hizmetine sunmasıdır.zira Akyazı  bunun eksikliğini her alanda hissetmektedir.bundan sonra Akyazımızın vekilsiz kalmaya tahammülü olmadığına inanıyorum

 

24 Haziran seçimlerinde içinizden biri ve Akyazı’nın evladı olarak siz kıymetli hemşerilerime hizmet etmek istiyorum.

Cumhurbaşkanımızın da buyurduğu gibi sizlere efendi değil hizmetkar olmaya, almaya değil vermeye geldiğimizi halka hizmet hakka hizmet inanıcı ile TEK VATAN, TEK BAYRAK, TEK MİLLET, TEK DEVLET düsturuyla çıktığımız bu yolda AK parti milletvekilliği adaylımı siz değerli hazirunun huzurunda açıklıyorum.

 

Vasfa değil şahsa değil DAVAYA itaat

Gayrisi için değil ALLAH rızası için muhabbet ettik

Unutmak ve unutturmak için değil

Kişi sevdiği ime beraberdir hadisine mazhar olmak için

muhabbet ettik

 

Mert konuşmasını sabırla dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum 

dualarınızı ve desteklerinizi bekliyorum dedi.

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500