Advertbalık Advert yazıcı

KAHVECİ YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE DAĞ FARE DOĞURDU DEDİRTTİ

KAHVECİ YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE DAĞ FARE DOĞURDU DEDİRTTİ

KAHVECİ YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE  DAĞ FARE DOĞURDU DEDİRTTİ
KAHVECİ YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE  DAĞ FARE DOĞURDU DEDİRTTİ akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 4182 kez okundu.

KAHVECİ YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE

DAĞ FARE DOĞURDU DEDİRTTİ

 

Ak Belde A.Ş Genel Müdürü Nail Kahveci Akyazı MHP İlçe Başkanı M.Doğan Eroğlu'nun iddialarına yanıt verdi.

Kahveci, Eroğlu'nun Yıldız konutları ve promosyon iddialarına yanıt vererek, basın açıklaması yaptı. Kahveci Yaptığı açıklama ile dağ fare doğurdu dedirtti

Çünkü Eroğlu’nun sorduğu sorulara cevap yerine Ak Belde A.Ş şirketinin kuruluş amacını ve Akyazı belediyesinin görevlerini anlatıyor Eroğlu’nun soruları arasında Ak belde ve belediyenin görevleri sorulmuyor  

 

EROĞLU ÖZETLE DİYORKİ

 

BANKADAN ALDIĞINIZ PROMOSYONLARI İŞÇİLERİNİZİN MAAŞLARINA YANSITTINIZ MI ? 

Bir banka ile Ak Belde çalışanlarının maaşlarının ödenmesi noktasında  3 yıllığına anlaşıldığını anlatan Eroğlu, banka ile yapılan anlaşmadan promosyon alınıp alınmadığını sordu. Eroğlu, şöyle konuştu; "Önemli konulardan bir tanesi de promosyon. Bir iddia var. Bu iddia gerçekliğe doğru gidiyor.  Bir banka ile Ak Belde çalışanlarının maaşlarının ödenmesi noktasında  3 yıllığına anlaşılmış.  Banka diyor ki bu parayı bana 3 sene yatıracaksın. Bende sana işçilerine promosyon vereceğim. 3 yıl önce bu promosyonun verildiği iddia ediliyor. Buradan soruyorum Sayın Hasan Akcan, Sayın Nail Kahveci eğer ki bu promosyon verildiyse bu iddia doğru ise işçilerinize maaşlarının yanında promosyonlarını verdiğiniz mi? Aldığımız bilgiler doğrultusunda yeni bir anlaşma daha yapılmış. Bir 3 senelik daha. Bu yaptığımız anlaşmalardan peki işçilerinize promosyon verdiniz mi? Ben buradan soruyorum. Halkımız adına soruyorum. Belediyemizde çalışan işçi arkadaşlarımız adına soruyorum. Bankayla yaptığınız anlaşmadan promosyon aldınız mı? Aldıysanız bu promosyonları yani ek maaşları işçi kardeşlerimizin hesabına yatırdınız mı? Yeni yaptığınız anlaşmada promosyonda anlaştınız? Anlaştıysanız bu para ikinci kez işçi arkadaşlarımızın hesabına yatırıldımı? Eğer yatırılmadıysa durum çok vahim. Eğer yatırılmadıysa bunun altından kalkamazsanız Hasan Akcan, Nail Kahveci. Bu hak yenmez. Bu para nereye gitti diye sorarlar. Yaklaşık 200 civarında kişinin çalıştığını varsayarsak, kişi başı promosyonun 1500 TL olarak hesaplarsak, karşımıza 300.000 TL gibi bir rakam çıkıyor. Eğer hal böyle ise işçinin hakkı olan bu paralar acaba başka bir yere mi gidiyor. Acaba diyorum Yıldız Konutlarına mı gitti ? Sormadan geçemiyorum."

                                                         ******

Eroğlu Promosyonları soruyor kadrolu  olmayan işçiler promosyon alamıyor mu demek istiyorsunuz açıklayın diyor

Yıldız konutlarını hangi parayla aldınız diyor

niçin aldınız diyor

neden Yıldız konutları diyor 

Ak belde A.Ş olarak konut yapacak imkanlarınz varsa neden batan bir firmanın konutlarını alıyorsunuz siz arsa temin edin konut yapın sizi tebrik edelim  milletin parasıyla batan şirketi kurtarmak size mi düştü siz ne yaptığınızı biliyor musunuz bu konutları kaça satıyorsunuz

sattığınız dairelerin tapularını verebiliyormusunuz bu şirketle geçmişten bu güne nasıl bir ilginiz var ortak olduğunuz dodğrumu bu şirketle ortaklığınız ne zaman başladı siz bu sorulara cevap verin  kahvici sen değilmiydin bu şirketle kar zarar ortağız diyen 

İŞTE KAHVECİNİN AÇIKLAMASI

AK BELDE A.Ş BASIN AÇIKLAMASI

 Belediyeler kurumsal olarak;

 

Halka hizmet üretmek için mali, ekonomik ve beşeri kapasitelerini kullanırken  “Bütçe Denkliği “ yanında göz önünde bulundurmakla yükümlü olduğu en önemli parametrelerden biri de “Sosyal Sorumluluk” gereği üstlendiği “Sosyal Fayda” ya taalluk eden hizmetlerdir. Belediyeler kurumsal olarak özetle böyle bir işlev yüklenmekle birlikte;

 

Belediyelerin bünyelerinde hizmetlerine yardımcı olmak için kurulan şirketlerin durumları daha farklıdır.

 

Bu şirketler ticari kurumlardır. Kâr-zarar esası ile çalışmak zorundadır ve Türk Ticaret Kanunu ile İş Kanunlarının çerçevesini çizdiği sınırlar içinde kalmakla mükelleftirler. Denetimleri yetkili müfettişlerce yapılırken herhangi özel bir ayrıma tabi tutulmazlar. Şirketin denetlenmesi sonucu ortaya çıkacak olan sorumluluk yönetim kurulu başkanı ve üyeleri tarafından müteselsilen paylaşılır.

 

Özetle; Belediye Şirketleri katıldığı ihaleler ve uğraş içinde olduğu tüm ticari faaliyetlerinde kâr etmek ve başarılı olmak motivasyonu ile hareket etmekle yükümlüdür.

 

Bu bağlamda “Yıldız Konutları” da mali yeteneklerimiz çerçevesinde şirketimizin yatırım yaptığı alanlardan birisidir ve makul kazançla müşterilerine banka kredisi kullandırmaksızın daha ekonomik koşullarda konutlar edinme imkânı sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Bununla birlikte; hükümetimizin taşeron işçilerle ilgili yaptığı yasal düzenlemeler çerçevesinde 900 bin kişinin “Kadroya Geçirilme” ve bunu şirketleri aracılığıyla gerçekleştirilmesi halen devam eden bir süreçtir.

 

Bu konu, rutin olmayıp orijinal bir durum olması hasebiyle oturmuş bir uygulamadan söz etmek için biraz daha zamana ihtiyaç vardır.

 

Şöyle ki; söz konusu işçilerin kadroya geçişleri Nisan 2018 ayı boyunca devam edecek, emekli olacaklar ayrılacak, sicili bulunan ve valilikçe kayıtlarının yeniden yapılmaması uygun görülen taşeron işçilerinin son durumu yetkili bakanlık tarafından neticelendirildikten sonra işe alınacak olan taşeron işçi sayısı ancak Mayıs 2018 ayı içinde net olarak ortaya çıkabilecektir.

 

Özetle; taşeron işçiler Mart ayı bitimine kadar “Cari Sözleşmeler” çerçevesindeki hak ve yükümlülüklere sahiptirler.

 

Hükümetimizin yasal düzenlemelerle taşeron işçileri daimi işçi statüsüne sokmaları ve bunu belediyelerin kendi şirketleri aracılığıyla yapmaları ihale ile icra edilen bir uygulama olmadığından şirketimizin bu orijinal durumdaki yeni görev ve yetkilerinin net olarak belirlenmesi gerektiği;

 

Yeni çıkarılan yasa ve yönetmelikler çerçevesinde kadroya dahil edilen taşeron işçilerin yeni sözleşmelerinin özlük haklarına taalluk eden tüm kazanımları (hediye çeki, promosyon vs.) yetkilendirilen kurum ve kuruluşlar tarafından icra edileceği açıktır.

 

Bu sürecin en yakın takipçisi de hiç şüphesiz işçilerin hak ve hukukunu korumaktaki hassasiyeti yakinen bilinen Belediye Başkanımız Hasan AKCAN’ dır.

 

Bunun dışındaki söylem ve haberlerin tamamen spekülasyon olduğu, bu haber ve somut bilgiye dayanmayan söylemlerin yerine hükümetimizin konu ile ilgili yasal düzenlemeleri ve kurumların (Belediye ve Şirket) uygulamalarının esas alınarak takip edilmesi, en sağlıklı yöntemdir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Nail KAHVECİ

 

Akbelde A.Ş. Genel Müdürü

 

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ek tediye(52 yevmiye tutarında ikramiye)     2018-04-13 Akbelde şirketinde çalışan taşoron işçilerimiz için muhtemelen ek tediyenin ikinci taksidi 39 gün olarak veya 52 gün olarak belediye şirketinde çalışan işçilerede ödenmesi gerektiği hukukçuların ve çalışma bakanlığının gündemindedir.fakat bakanlık bel.şirketlerindeki taşoronlar için henüz yeni bir düzenleme yapmamıştır.bakanlık haziran ayına kadar bi açıklama yapması beklenmektedir.promosyon ise farklı bi şey olup doğan eroğlunun dediği gibi"paşa paşa promosyonu ödeyecelerdir".
Miskin ve korkak     2018-04-13 Bu işleri denetlemek bl.meclis üyelerinin işi.neden bir meclis üyesi bu yıldız konutları hakkında "yahu başkan şu yıldız konutları ile ilgili tüm dökümanın bir suretini bize ver inceleyelim."demiyor daha doğrusu diyemiyor.ama lafa gelince çok dürüstler.dürüstlük cesaret ister beyler oda sizde yok.maalesef hiç dürüst olmadığınız gibi miskin korkak aynı zamanda çok acizsiniz vesselam
Kuyruklu yalan     2018-04-13 İnternette yayınlanan yıldız konutları açılışında konuşma yapan başkan hasan hoca!!! müteahhid Aygün EFE ile ilk defa burada yeni tanışdığını söylüyor.bende diyorumki eskiden beri tanışıyorlar.hatta bi şey diyeyim daha hiç bir şey yapılmadan bu firmanın toplu konut yapması daha sonrada bu konutları akbelde aş.nin satın alması kararlaştırılmıştı.ha nail bunları bilmez hatta bilmesi mümkün değildir sadece denileni yapan bir kukla durumundadır kendisi...
Promosyon     2018-04-13 Çalışma bakanı taşaron işçiler için 02 nisandan itibaren banka promosyonunun ödenmesi gerektiğini açıkça söylüyor nail efendi hala daha kem küm yapıp lafı dolaştırıyor.acaba bakanlığın böyle bir düzenleme yapacağını anlayıp bir iki ay önceden sözleşme yapıp paraları zimmetlerinemi geçirdiler.alo 170 hattına işçi kardeşlerimiz sorarsa gerçek ortaya çıkar paralarınıda alırlar..
Promosyon     2018-04-13 Çalışma bakanı taşaron işçiler için 02 nisandan itibaren banka promosyonunun ödenmesi gerektiğini açıkça söylüyor nail efendi hala daha kem küm yapıp lafı dolaştırıyor.acaba bakanlığın böyle bir düzenleme yapacağını anlayıp bir iki ay önceden sözleşme yapıp paraları zimmetlerinemi geçirdiler.alo 170 hattına işçi kardeşlerimiz sorarsa gerçek ortaya çıkar paralarınıda alırlar..
AKYAZI54     2018-04-12 Sayın EROĞLU'nun iddialarına cevap vermeye çalışmış ...Uzaktan yakından alakası olmayan şeyler söylemiş.. Belediyeceliğin en önemli prensibi sosyalliktir ticaret değil..Akyazıdan değişik yerlerden daire neden almıyorlar ...Neden yıldız konutları... Akyazı Belediyesinde Akyazı için hiçbirşey yapılmıyor..