Advertbalık Advert yazıcı

2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI ,

2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI

2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI  ,
2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI  , akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1208 kez okundu.

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI

Akyazı Belediyesi 03 Nisan 2018 Tarihli Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Akyazı Belediyesi 03 Nisan 2018 tarihli meclis toplantısının 1. Birleşimine ait gündem

 

Nisan Ayı Meclis oturumu Gündem Dışı konuşmalar ile başladı MHP Belediye Meclis Üyesi Abdullah Hikmet Kurt doğal gaz çalışmaları ne aşamada Altındere ve Kuzuluk doğal gaza ne zaman kavuşacak, Altındere kanalizasyonu tamamlanacak mı, Madde bağımlıları ile Mücadelemiz devam edecek mi, sorularına Başkan Hasan Akcan 2018 yılı içresinde Altındere ve Kuzuluk Mahallelerimiz Doğal çalışmaları başlatılacaktır 2.Etap Kanalizasyon ihaleleri tamamlandı bu yıl eksik olan yerler tamamlanacaktır Uyuşturucu ile Mücadelemiz tüm hızıyla devam edecektir “dedi.

MHP Belediye Meclis Üyesi Murat Öz Mahalle arazileri ile taşınmazların satışı yapılmadan önce Mahalle muhtarları ve Mahalle sakinlerinin fikirleri alınmasından yanayız “dedi.

Akcan evet Satışlar yapılmadan önce Mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizin fikirlerini alıyoruz  “dedi.

Meclis Başkanı Hasan Akcan Allah-a şükürler olsun bu meclisimizin tamamı görevini hakkıyla yerine getirdiğine inancımız sonsuzdur hakkımızda çeşitli dedikodular yapılmaktadır bunları biliyoruz ve bilinci bir şekilde cevap vermiyoruz kanunsuz bir işimiz varsa savcılık makamlarımız mevcut Böyle bir delili olan varsa buyursun hakkımızda dava açsın “dedi.

Abdurrahman Düzcan veda koşmasında görev yaptığım süre içerisinde istemeden kırdığım kişi yada kişiler var ise özür diliyor hakkımı helal ediyorum sizlerin de bana Haklarınızı helal etmenizi istiyorum, Benden Sonra Bir yıl boyunca görev alacak olan Serpil Başer Hanım efendiye ’de başarılar diliyorum “dedi.

Nisan Ayı Meclis Oturumu

1-Abdurrahman Düzcan’ın Belediye meclis üyeliğinden istifası ile ilgili belediye meclisine bilgi vererek Yeni Gelen Meclis Üyesi Serpil Başer’e başarılar diledi.

2-Daimi encümen üye seçimi yapıldı, Yeni Daimi Meclis Üyeliğine Yavuz Sultan Anat, Emrullah Kut 23 oy alarak seçildiler.

3-İmar komisyonu üye seçimi yapıldı.

4-Plan-Bütçe komisyonu üye seçimi yapıldı.

5-Hukuk komisyonu üye seçimi yapıldı.

6-Marmara Belediyeler Birliği üye seçimi yapıldı.

7-Jeotermal kaynaklı Belediyeler Birliği üye seçimi yapıldı.

8-Anadolu medeniyetleri Belediyeler Birliği üye seçimi yapıldı.

9-Belediyemizin 01.01.2017 -31.12.2017 tarihlerini kapsayan ve meclis denetim komisyonunca hazırlanan denetim raporu hakkında meclise bilgi verildi ve Komisyondan geldiği gibi kabul edildi.

10-6001sayılı Karayolları kuruluş kanununun 4. Maddesinin “i” bendi gereğince ilçemiz sınırları içerisinde bulunan ve belediyemize ait olan 6 adet taşınmazın belirli kısımlarının belirlenen kamulaştırma bedelleri üzerinden Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğüne devri, devir ile ilgili işlemler için belediye başkanına belediye ve encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülerek Oy birliği ile Yetki verildi.

11-Mülkiyeti idaremize ait yağcılar mahallesi köy içi mevkii 101 ada 53 parselde 794,95 m2 yüzölçümlü bahçeli ahşap ev vasıflı taşınmazın 5393 sayılı belediye kanunun 18.e maddesi hükümleri dâhilinde satımına, takasına, tahsisine tahsisin kaldırılmasına ve üç yıldan fazla kiralanması için belediye başkanına ve belediye encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşüldü oy birliği ile Yetki verildi.

12-D-140 Karayolunda bulunan Yahyalı kavşağından başlamak üzere uygulama imar planları içerisinde bulunan Karaca suyu kurutma kanalına kadar olan güzergâhta ekli listede bulunan pafta, ada, parsel, yüzölçümü ve maliki yazılan parsellere isabet eden alanların acele kamulaştırılması ile ilgili teklifin görüşülmesi oy birliği ile Kabul edildi.

13-Akyazı kent konseyince Birleşmiş Kentler ve yerel yönetimler Ortadoğu ve batı Asya bölge teşkilatı kapsamında “Kentimiz binyıl Kalkınma hedefleri Destekliyor Kampanyası”  Hibe projesi uygulaması ile ilgili teklifin görüşülerek oy birliği ile Kabul edildi.

14-2017 yılına ait Belediye Başkanlığı faaliyet raporu Başkan Hasan Akcan’ın meclis dışına çıktıktan sonra Faaliyet Raporu okunarak Oy birliği ile Kabul edildi.

İlave Maddeler

15-Vakıf Mahallesi kırsal yerleşme alanı sınırlarının genişletilmesi ile ilgili Sakarya Büyükşehir Belediye meclisinin 12.12.2018 tarih ve 2/72 sayılı kararına yapılan itirazın görüşüldü İmar komisyonuna Havale edildi.

16-İnönü Mah. 19İ2D pafta, 73 ada,126-127-99-158 ve10 nolu parsellerden geçen 10.00 metrelik imar yolunun 7.00 metreye düşürülmesi ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilat teklifinin görüşüldü oy birliği ile Komisyona Havale edildi.

17-Kabakulak Mah. Köy içi mevkii 109 ada, 1 parsel 2.047,56 m2 kısmının 5393 sayılı belediye kanununun 18/e maddesi ve 2942 sayılı kamulaştırma kanununun ilgili maddeleri gereğince kamulaştırılması ile gerekli iş ve işlemlerle ilgili belediye başkanı ve belediye encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşüldü oy birliği ile kabul edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bir gün akbelde yanarsa     2018-04-04 Bilgi ve belgeler Akyazı belediyesi ve Akbelde aş.de.İddialara cevap veremeyen al beni şikayet et diye belge verirmi.belediye şeffaf olmalı faaliyetlerini bırak halkı meclis üyeleri ile dahi paylaşmıyor.belediye değil sanki milli istihbarat teşkilatı.bilgiler sır gibi saklanıyor.sonra demedi demeyin akbelde aş.de yangın çıkma ihtimali çok yüksek.belge ve bilgiler yok edilmek istenebilir...
Bir gün akbelde yanarsa     2018-04-04 Bilgi ve belgeler Akyazı belediyesi ve Akbelde aş.de.İddialara cevap veremeyen al beni şikayet et diye belge verirmi.belediye şeffaf olmalı faaliyetlerini bırak halkı meclis üyeleri ile dahi paylaşmıyor.belediye değil sanki milli istihbarat teşkilatı.bilgiler sır gibi saklanıyor.sonra demedi demeyin akbelde aş.de yangın çıkma ihtimali çok yüksek.belge ve bilgiler yok edilmek istenebilir...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN  ATAMALAR
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN ATAMALAR