Advert selçuk
Advert BALIK

ÜLKÜ OCAKLARI SAKARYA İL BAŞKANLIĞI KUDÜS AÇIKLAMASI

ÜLKÜ OCAKLARI SAKARYA İL BAŞKANLIĞI KUDÜS AÇIKLAMASI

ÜLKÜ OCAKLARI SAKARYA İL BAŞKANLIĞI  KUDÜS AÇIKLAMASI
ÜLKÜ OCAKLARI SAKARYA İL BAŞKANLIĞI  KUDÜS AÇIKLAMASI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 496 kez okundu.
Advert

 

ÜLKÜ OCAKLARI SAKARYA İL BAŞKANLIĞI

KUDÜS AÇIKLAMASI

ABD yönetiminin Tel Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma niyeti ve bu kadim şehri İsrail'in başkenti olarak tanımaya hazırlanması Ortadoğu'nun A'dan Z'ye mahvına hizmet edecek zaman ayarlı bir bombadır. ABD'nin kararı felakete ve hezimete davetiye çıkarmaktadır.

 

 "ABD Başkanı tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkent olarak tanınması yönünde bir açıklama yapılmıştır. Bu talihsiz açıklamaya Müslümanlardan olduğu gibi vicdan sahibi her kesimden karşıt sesler yükselmektedir.

 

 Kudüs, üç semavi din için değerli bir mekan olup tarih boyunca uğrunda büyük savaşlar yapılmış önemli bir mekandır"

 

Kudüs'ün statüsü uluslararası anlaşmalarla belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır. Bu kutlu beldeyi, binlerce kilometre öteden İsrail'in başkenti ilan etme hadsizliği tarihe kara bir leke olarak düşecektir.

Kudüs'ün statüsü üzerinde kumar oynamak için devreye giren, Filistinli mazlumların, tüm İslam dünyasının tarihi ve manevi haklarını hiçe sayan küresel komplonun açıktan felaket ve hezimete davetiye çıkardığı tartışma götürmez bir hakikattir. Yıllardır ve adım adım Kudüs'ü Müslümanlardan arındırma faaliyeti esasen tüm insanlığın, tüm insani değer ve mirasın müşahitliği altında gerçekleşmektedir.

 

Bu kapsamda İslam ülkeleri Türkiye'nin öncü, önemli, örnek girişimini, güçlü iradesini dürüstçe sahiplenmeli, samimiyetle desteklemeli, nitekim Kudüs'ü mahzun ve mahcup edecek her davranıştan kaçınmalıdır. Kudüs, ABD'nin iç siyasi hesaplarına, çıkar lobilerine şirin ve sempatik görünmeye çalışan güdümlü siyasetçilerin hedeflerine kurban edilemeyecek, etmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir.

 

Kudüs asla İsrail'in başkenti değildir ve olamayacaktır

 

Hiçbir güç kutlu nebinin Mirac'a yükseldiği Kudüs'ü Müslümanlardan koparamayacaktır. Bu adım asla karşılık bulmayacak hiçbir vicdan sahibi tarafından tanınmayacaktır.

 

BU KABUL EDİLEMEZ GİRİŞİMDEN VAZGEÇİLMELİDİR

 

Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğu yönündeki safsatada diretmek beyhude bir çabadır. Geri adım atılmazsa bölgemiz ve dünya barışı zarar görecek, önlenmesi imkansız hadiselere sebebiyet verecektir.  

 

Bilhassa bölge barışı için bu kabul edilemez girişimden vazgeçilmelidir. Aksi takdirde yaşanacak hadiselerden hiçbir Müslüman sorumlu tutulamayacaktır.

 

 

 

Ülkücüler, bir İslam beldesi olan Kudüs için; Bosna'da, Türkistan'da, Urmiye'de, Arakan'da olduğu gibi her türlü bedeli ödemeye ve girişimde bulunmaya hazırdır." 

 

Kudüs için ne fedakarlık yapmak gerekiyorsa,dünya döndükçe en ön safta yapmaya hazırız.Can verdiğimiz bu topraklar için icap ederse yine kan akıtır,can verir ama abdestsizlere asla boyun eğmeyiz.

 

Ayni zamanda Son günlerde ülke genelinde AVM’lerde olan indirim adı altında yapılan Kara Cuma uygulamalarının menşei olan ülkeler bellidir. Müslümanlar için böyle kutlu bir anlamı olan günün istismar edilmesine müsaade etmeyiz. Kara olan Cuma günü değil haçlı ittifaklarıdır. Bu hareketlere destek veren firmaları da kınıyor ve vatandaşlarımızı Cuma gününün kutsallığına sahip çıkmaya davet ediyoruz.Cuma kara degil mubarektir,berekettir,bolluktur.Tum esnaflarimizi Kara Cuma algisinin yerine Bereketli Cuma kampanyasina davet ediyoruz.

 

 "Doğacaktır sana vad'ettiği günler Hakk'ın

Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın!" 

 

Soyhan Sofuoğlu 

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
NANKÖRLÜK ETMEYİN  BU DESTAN KOLAY YAZILMADI
NANKÖRLÜK ETMEYİN BU DESTAN KOLAY YAZILMADI
20 MİLYON EURO NE OLDU
20 MİLYON EURO NE OLDU