REKTÖR ELMAS’IN KAPISINI ÇALDILAR

REKTÖR ELMAS’IN KAPISINI ÇALDILAR

REKTÖR ELMAS’IN KAPISINI ÇALDILAR
REKTÖR ELMAS’IN KAPISINI ÇALDILAR akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 6228 kez okundu.
Advert

REKTÖR ELMAS’IN KAPISINI ÇALDILAR

Akyazı meslek yüksek okuluna yeni bölümler açılmasıyla ilgili Taleplerin iletilmesi için Akyazı Kaymakama Kalaylı  başkanlığında  Bir Heyet Sakarya üniversite rektörü Prof. Dr Muzaffer Elmas’ı ziyaret ettiler

Akyazı Meslek Yüksek Okuluna yeni bölümler açılmasıyla ilgili Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas ile görüşmeye Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akçan Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar,  Akyazı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar. ve Akyazı Esnaf Odaları Başkanları, Mustafa Demiralay, İsmet Öztürk, Hikmet Özgür,Hüseyin Kaliç,Hayri Curoğlu ve Emin Üstün katıldı.

 

 Sakarya Üniversite Rektörlüğü'nde Akyazı Meslek Yüksek Okuluna yeni bölümler açılmasıyla ilgili yapılan toplantıda

 

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar MYO ile ilgili yaptığı açıklamada; Akyazı Meslek Yüksek Okulu 08/02/1995 yılında Sakarya Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş, ilçemizde geçici olarak  çeşitli okullarda eğitim verdikten sonra 2002 yılında şu anki mevcut binasına taşınarak eğitim ve öğretim vermeye devam etmektedir. Eğitime başladığı yıllarda açılan bölümler zamanın şartlarında çok iyi rağbet görse de zaman ilerledikçe ve liselerden yatay geçişler kaldırılınca öğrenci sayısı iyice düşmektedir. Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı Beyin başkanlığında yapmış olduğumuz toplantılarda çağımızın gereksinimlerini karşılayacak ve daha çok rağbet gören bölümler açılması için MYO  bölümleri tespit ettik. Bu Bölümler;
 

• Bankacılık ve Sigortacılık

• Sağlık Kurumları İşletmeciliği

• Tapu ve Kadastro

• Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

• Mimari Restorasyon

• Turizm ve Seyahat Hizmetleri
 

Yukarıda zikrettiğimiz bölümler Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelere bağlı Meslek Yüksek Okullarında doluluk oranın %100 ün üzerinde olan bölümlerdir. SAÜ Rektörümüz Muzaffer Elmas’a gitmemizin ana nedeni bu bölümlerin Akyazı MYO da açılması için desteklerini ve olurlarını almaktı. Rektör Elmas bey gerekli alt yapılar ve öğretim üyeleri sağlandıktan sonra istenilen bölümlerin açılmasıyla ilgili her türlü kolaylığı sağlayıp gerekli desteği vereceğini söyledi.
 

Başkan Bayraktar amacımız ilçemizdeki Meslek Yüksek Okulun’un daha çok öğrenci tarafından  tercih edilen bölümlerin olmasıdır. Böylelikle okumuzun öğrenci sayısı her geçen gün artarak daha çok öğrenci gelmesi sağlanacak. Hem okulumuzun değeri artacak hem de ticari anlamda Akyazı’ya katma değer sağlanacaktır. Ayrıca öğrenci sayısı arttıkça sosyal, kültürel anlamda İlçemiz daha da gelişecektir, dedi.

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKYAZI BELEDİYESİ BU HALE NASIL GELDİ  İŞÇİ MAAŞLARI NEDEN ÖDENMİYOR
AKYAZI BELEDİYESİ BU HALE NASIL GELDİ İŞÇİ MAAŞLARI NEDEN ÖDENMİYOR
31 MART SONRASI   BEŞ YILIN  GERÇEKLERİ AÇIKLANACAK MI?
31 MART SONRASI BEŞ YILIN GERÇEKLERİ AÇIKLANACAK MI?