Advert selçuk
Advert

SAKARYA’DA 1000 YATAKLI HASTANE

SAKARYA’DA 1000 YATAKLI HASTANE

SAKARYA’DA 1000 YATAKLI HASTANE
SAKARYA’DA 1000 YATAKLI HASTANE akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1732 kez okundu.
Advert

SAKARYA’DA 1000 YATAKLI HASTANE

Alandüzü-Karapınar arasında tahsis edilen 400 dönümlük araziyle ilgili AKP Sakarya Milletvekilleri, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı ziyaret etti. Sadece YPK yazışmaları kalan Hastanenin kısa sürede ihale edilmesi planlanıyor

TAHSİS, ÇED, İMAR HAZIR
Alandüzü ve Karapınar Mahalleleri arasındaki ormanlık arazinin hastane yapımı için tahsis işlemlerinin tamamlandı. 400 dönümlük arazide inşa edilecek bin yataklı hastanenin ÇED raporunun ve  imar planlarının hazırlanmasının ardından AKP Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ali İhsan Yavuz Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli ve Prof. Dr. Mustafa İsen,  yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı ziyaret etti. 
İHALE ÇOK KISA SÜREDE
Görüşmeyle ilgili bilgi veren AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün Bakan Demircan’a bin yataklı hastaneyle ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdiklerini ve bundan sonraki süreçle destek istediklerini söyledi. Üstün “ Sayın Bakanımızın yakın ilgisini gördük. Yüksek Planlama Kurulu’yla yazışmaların derhal yapılması ve yakından takip edilmesi emrini verdi. Çok kısa sürede ihale aşamasına geleceğiz” dedi.
KAMU-ÖZEL ORTAKLIĞI
Üstün hastanenin toplamda 2 bin dönümlük bir arazinin içinde yer alacağını belirtirken “Burası zemin ve ulaşım açısından çok uygun. Yeni otobanın altından da ulaşım sağlanacak. Büyükşehir Belediyemiz yollarının yapımını üstlendi. İleride modüler sistemle inşa edilecek hastanenin kapasitesi çok rahat arttırılabilir. Kamu-özel ortaklığı sistemiyle inşa edilecek hastane bu şehrin sağlık sorunlarını önemli ölçüde çözecek” şeklinde konuştu.

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİLİ AKYAZI HALKINI KANDIRDI  MI?  AKYAZI HALKI ENAYİ Mİ?
BU İKİLİ AKYAZI HALKINI KANDIRDI MI? AKYAZI HALKI ENAYİ Mİ?
GERÇEKLERİ AÇIKLAMAYA CESARETİNİZ YOK MU?
GERÇEKLERİ AÇIKLAMAYA CESARETİNİZ YOK MU?