Reklamı Geç
Advert

ÖĞRENCİLER İŞ HAYATINA HAZIRLANIYOR

ÖĞRENCİLER İŞ HAYATINA HAZIRLANIYOR

ÖĞRENCİLER İŞ HAYATINA HAZIRLANIYOR
ÖĞRENCİLER İŞ HAYATINA HAZIRLANIYOR Admin
Bu içerik 66 kez okundu.
Advert

ÖĞRENCİLER İŞ HAYATINA HAZIRLANIYOR

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri, uygulamalı eğitimlerinin yanı sıra Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile iş birliğiyle düzenlenen eğitimlerle iş hayatına hazırlanıyor.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörlüğü T2 binasında bulunan İŞKUR irtibat noktası ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin söz konusu iş birliğinden sürekli yararlanabilmelerinin önü açıldı. İŞKUR, 2019 yılı içerisinde, 8 kariyer günü ve 56 semineri düzenledi, 3 bin 328 öğrenci de bireysel danışmanlık hizmetlerinden faydalandı.

İşgücü Piyasasına Katılım

Sağlamak Amaçlanıyor

Sakarya İŞKUR İl Müdürlüğü, genç işsizliğin önlenmesine ve beyaz yakalı istihdamına katkı sağlanmasına yönelik olarak, İş Kulübü ve Meslek Danışmanları vasıtasıyla, yeni mezun olacak öğrencilerin yararlanabileceği birçok etkinlik de düzenledi. İŞKUR meslek danışmanları, öğrencilerin iş hayatından beklentileri doğrultusunda, İŞKUR hizmetleri, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri ve işbaşı eğitim programları konularında bilgilendirmeler yaparken, Sakarya’da bulunan firma yöneticileri de kendi tecrübelerini paylaşarak öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları, üniversitelilere yönelik İŞKUR hizmetlerini tanıtırken, mülakat canlandırmaları sayesinde öğrencilerin iş arama becerileri eğitiminden yararlanmalarını sağladı. Üniversite öğrencilerine verilen eğitimlerle işbaşı eğitim programları gibi kurum hizmetlerinden faydalanarak işgücü piyasasına katılımlarının sağlanması amaçlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ