Reklamı Geç
Advert

YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR

YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR

YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR
YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR Admin
Bu içerik 438 kez okundu.
Advert

YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR

Akyazı Kaymakamlığı, mera ve yaylalarda kanuna aykırı olan çitleri kaldırmayanlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, mera, yaylak ve kışlakların özel mülkiyete geçirilemeyeceği, amacı dışında kullanılamayacağı, zaman aşımı uygulanamayacağı ve sınırların daraltılamayacağı kaydedildi.

Söz konusu alanlarda tecavüz olduğu takdirde muhtarların durumu derhal bakanlık ve ilgili ilçe müdürlüklerine bildirmekle sorumlu olduğu vurgulanan açıklamada; "

Yaylaların hayvanlar için otlak alanları olup, çit çevrilerek otlak alanların daraltılması, hayvancılıkla uğraşan bölge halkını mağdur etmekte ve bu konuda şikayetler gelmektedir. İlçe sınırlarında bulunan mera, yaylak ve kışlakların her ne şekilde olursa olsun işgal edilmesi, amacı dışında kullanılması, izinsiz yapılan ev, ahır, çit çekmek, her türlü ekip biçme işlemi yasak olup ilgili kanunlara uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacak.

Yayladaki çitlerin kaldırılması için gerekli duyuruların yapılması ve kaldırmayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır" denildi.

Birkaç ay önce çit sökmeyenlere ansızın Akyazı Belediyesi ekipleri ve Jandarma ekipleri ile birlikte çitleri sökmüşlerdi. Çit çekenler için Akyazı Kaymakamlığı tekrar uyarıda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ