Reklamı Geç
Advert

BEKÇİ KİMLİK SORAR MI?

BEKÇİ KİMLİK SORAR MI?

BEKÇİ KİMLİK SORAR MI?
BEKÇİ KİMLİK SORAR MI? Admin
Bu içerik 436 kez okundu.

BEKÇİ KİMLİK SORAR MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü, çarşı ve mahalle bekçilerinin kimlik sorma yetkisi hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "İzmir ilinde 9 Mayıs 2018 tarihinde meydana gelen ve basında, 'Çarşı ve Mahalle Bekçileri kimlik soramayacak' şeklinde yayınlanan haber ile ilgili olarak İzmir 35. Asliye Ceza Mahkemesince verilen karar sadece o olaya münhasır bir karar olup aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur" ifadelerine yer verildi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

"Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Vazifeleri İ̇le İlgili Olarak Riayet Etmeleri Gereken Hususları Gösterir Yönetmeliğin 16. maddesindeki “Bekçiler bölgeleri içinde dola̧san şüpheli şahısları takip eder ve hüviyetlerini araştırırlar.” hükmüne göre Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin kişilere kimlik sorma yetkileri mevcuttur."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KİMİN
KİMİN
AK BELDE A.Ş’DE DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR MU?
AK BELDE A.Ş’DE DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR MU?