Reklamı Geç
Advert

JANDARMA HIZ DENETİMİ YAPTI

JANDARMA HIZ DENETİMİ YAPTI

JANDARMA HIZ DENETİMİ YAPTI
JANDARMA HIZ DENETİMİ YAPTI Admin
Bu içerik 565 kez okundu.
Advert

JANDARMA HIZ DENETİMİ YAPTI

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda 2019 yılının ilk dokuz ayında ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının kusur dağılımında yaklaşık olarak % 62 oranında hıza bağlı olarak meydana geldiği tespit edilmiştir.

 

Jandarma meydana gelen kazaların en aza indirilmesine yönelik olarak bünyesinde hız tespit cihazı bulunan bütün birimlerin katılımı ile sorumluluk bölgesinde 01 Kasım 2019 tarihinde 15.00-17.00 saatleri arasında seyir halinde, sabit ve ihbarlı olarak özel hız denetimleri yapıldı.

 

Denetimlere J.Trafik ve HIZIR timleri ile J.Asayiş ve HUZUR Timleri katıldı. Yapılan denetimlerde araç sürücülerine hız konusunda uyarılar yapılarak, meydana gelen trafik kazalarının % 62 oranında hız sebebiyle meydana geldiği bilgisi verildi. Güvenli bir yolculuk için mutlaka hız kurallarına uygun hareket etmeleri konusunda uyarılar yapıldı.

 

Yapılan denetimlerde 738 araç kontrol edilmiş olup; bu araçlardan 49 sürücüye hız kurallarına uymamaktan cezai işlem uygulanmış, 12 araç trafikten men edilmiş ve yakalaması bulunan 3 araç Jandarma tarafından yakalanarak yediemin otoparkına çekilmiştir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ