Reklamı Geç
Advert

(SGB) BAŞKANI ZEKİ AYDINTEPE ‘HOŞ OLMAYAN BİR DURUM’

(SGB) BAŞKANI ZEKİ AYDINTEPE ‘HOŞ OLMAYAN BİR DURUM’

(SGB) BAŞKANI ZEKİ AYDINTEPE  ‘HOŞ OLMAYAN BİR DURUM’
(SGB) BAŞKANI ZEKİ AYDINTEPE  ‘HOŞ OLMAYAN BİR DURUM’ Admin
Bu içerik 599 kez okundu.
Advert

 (SGB) BAŞKANI ZEKİ AYDINTEPE

‘HOŞ OLMAYAN BİR DURUM’

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle yaptığı haber üzerine, bir gazetecinin polis nezaretinde Adliye’ye götürülmesinin hoş olmadığını belirtti.

Başkan Aydıntepe, Sakarya Atatürk Bulvarı’nda gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları esnasında, protokol araçlarının kortej yürüyüşü yapanları etkileyecek şekilde geçiş güzergahı üzerine park edilmesini haberleştirdiği gerekçesiyle Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hüseyin Cumalı hakkında Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattığını, polis nezaretinde Sakarya Adliyesi’ne götürülmesi üzerine öğrendiklerini belirtti.

Cumhuriyet Savcılığı’nın İl Emniyet Müdürlüğü’ne verdiği talimat sonrasında gazeteci Cumalı‘nın polis nezaretinde Adliye’ye götürülmesinin hoş olmadığını belirten Başkan Aydıntepe, “Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın bir art niyeti olduğuna inanmıyoruz. Bu polis nezaretinde ifadeye götürülmesi hoş olmayan bir durum. Elbette bizim hukuka , yargıya saygımız var. Zaten ifadesini vermiş ve serbest kalmış. Biz de basın meslek kuruluşu olarak bu olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ