Reklamı Geç
Advert

EKREM YÜCE: AKYAZI JEOTERMAL SERACILIĞIN MERKEZİ OLACAK

EKREM YÜCE: AKYAZI JEOTERMAL SERACILIĞIN MERKEZİ OLACAK

EKREM YÜCE:  AKYAZI JEOTERMAL SERACILIĞIN MERKEZİ OLACAK
EKREM YÜCE:  AKYAZI JEOTERMAL SERACILIĞIN MERKEZİ OLACAK Admin
Bu içerik 557 kez okundu.
Advert

EKREM YÜCE:

AKYAZI JEOTERMAL SERACILIĞIN MERKEZİ OLACAK

AK Parti Akyazı İlçe Teşkilatını ziyaret eden Başkan Ekrem Yüce, “Akyazı Kuzuluk’ta 45 dekar alan üzerinde hayata geçireceğimiz topraksız jeotermal ısıtmalı örnek bir sera tesisi için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İnşallah örnek çalışmayla Akyazı, jeotermal seracılıkta parmakla gösterilen bir noktaya gelecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Akyazı İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İlçe teşkilatının danışma meclisinin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem ve teşkilat üyeleriyle görüştü. İlçeye değer katacak çalışmalar için hazırlıkların sürdüğünü ifade eden Başkan Yüce, iş birliğinin önemine vurgu yaptı.

Atıksu Arıtma kapasitesi artacak
Başkan Ekrem Yüce, AK Parti Akyazı İlçe Teşkilatı ziyaretinde şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana şehrimizin tüm sınırlarını kapsayan bir anlayışla çalışıyoruz. Stratejik planımızı oluşturduk, yol haritamızı belirledik ve eyleme geçtik. Hizmetler noktasında gereken adımları atacağız. 7 aylık sürede Akyazı’da 14 kilometrelik güzergahları yaklaşık 17 bin ton asfaltla yeniledik. Güçlü altyapı için eski hatların bulunduğu 18 bin 255 metre içmesuyu altyapısını yeniledik. Bölgedeki nüfus artışının oluşturduğu ihtiyaç doğrultusunda Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’nin atıksu arıtma kapasitesi, inşa edilecek 2’nci kademe ile birlikte günlük 13 bin 975 metreküpten 19 bin 804 metreküpe çıkarılacak” ifadelerinde bulundu.

Jeotermal Seracılıkta Akyazı örnek gösterilecek
Açıklamalarına Akyazı’ya değer katacak projeler hakkında konuşarak devam eden Başkan Yüce, “Akyazı Kuzuluk’ta 45 dekar alan üzerinde hayata geçireceğimiz topraksız jeotermal ısıtmalı örnek bir sera tesisi için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hayata geçireceğimiz proje tarımın birçok parametresine katkı sağlayacağı gibi istihdam anlamında da şehrimize ve Akyazı’ya katkı sunacak. Aynı zamanda şehrimize ve ilçemize turizm, spor anlamında değer katacak golf sahası projemizin fizibilite çalışmalarını sürdürüyoruz. İlçe belediyemizle birlikte güzel işler yapmaya, hemşehrilerimizin teveccühüne layık olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fadıl arık     2019-10-31 ALLAH'IM YÜCE KUDRETİYLE MUVAFFAKİYETLER EYLESİN İNŞALLAH.S.N BAŞKANIM.ÇALIŞMALANIZDA BAŞARILAR DİLER, ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ