Reklamı Geç
Advert JAPON
Advert OKULLA İLGİLİ HER ŞEY JAPON PAZARINDA - OKULLA İLGİLİ HER ŞEY JAPON PAZARINDA - OKULLA İLGİLİ HER ŞEY JAPON PAZARINDA -

ZİRAAT BANKASI BÖLGE MÜDÜRÜ ATSO’YU ZİYARET ETTİ

ZİRAAT BANKASI BÖLGE MÜDÜRÜ ATSO’YU ZİYARET ETTİ

ZİRAAT BANKASI BÖLGE MÜDÜRÜ ATSO’YU ZİYARET ETTİ
ZİRAAT BANKASI BÖLGE MÜDÜRÜ ATSO’YU ZİYARET ETTİ Admin
Bu içerik 312 kez okundu.
Advert ************

ZİRAAT BANKASI BÖLGE MÜDÜRÜ ATSO’YU ZİYARET ETTİ

Ziraat Bankası Bölge Müdür İbrahim Arslan , Hedef ve Performans Müdürü Volkan Çelik  ve Akyazı Şube Müdürü Ahmet Öğütmen Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Başkan Z.Şinasi Bayraktar tarafından ağırlanan  Bölge Müdürü Arslan yaptığı açıklamada, Bankacılık sektörünün lokomotifi olan Ziraat Bankası, konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürdü. Ziraat Bankası tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik aylık faiz oranını, azami 180 ay vade için yüzde 0.99'a indirdi. Banka, tutarı 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan konut kredileri için aylık faiz oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1.19'a düşürdü. Öte yandan 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kredi kullanılması halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1.39 olarak belirlendi. Tüketici kredisi faiz oranlarını da düşüren Ziraat Bankası, azami 60 ay vade için maaş müşterilerine ihtiyaç kredisi faizini yüzde 1.8'den 1.49'a çekerken, ticari kredi de faizi ortalama yüzde 21'den 17'ye düşürdü.

Bölge Müdürü Arslan   Ziraat Bankası ayrıca, binek araçlar için 50-120 bin TL arasında 18-36 ay için, ticari araçlarda 72-500 bin TL arasında 30-60 ay için yüzde 0,49-0,69 faiz uygulayacak. Kredinin başvuruları başlamış bulunmakta, 2019 yılı  sonuna kadar sürecek.  Kampanya sıfır kilometre otomobiller için geçerli olacak. Taşıt kredisi paketi binek araçta Fiat, Honda, Toyota, Hyundai ve Renault Mais gibi yerli üretim markalar için geçerli olacak. Ticari araçlar için BMC,  Fiat, Ford, Isuzu, Karsan Temsa, BMC ve Otokar olarak belirlendi. Kredinin başvuruları bugün başladı, yıl sonuna kadar sürecek, dedi.

Başkan Bayraktar, Ziraat Bankası  Bölge Müdürümüzü ağırlamaktan mutluluk duydukları ifade ettikten sonra, Müdürümüzün Konut ve Taşıt Kredilerindeki yeni uygulanmaya başlanan faiz indirimleri ,Gayrimenkul ve otomotiv sektörü başta olmak üzere ekonominin her alanında gelişmeye engel olan enflasyon ve faiz baskılarının bitmesi iç tüketimi canlandırarak, üretimde ve istihdamda artış sağlayacaktır, Faizleri indirilmesiyle birlikte konutta ciddi bir fırsat oluştu. Son çeyrekte satışların daha da artacağını düşünüyorum. Mevduat faizlerinin de düşmesiyle vatandaşın ertelediği konut talebi hareketlenecek.

Başkan Bayraktar, Alternatif yatırım araçlarında da gayrimenkul lehine bir hareket gözlemleniyor. Dövizdeki düşüş eğiliminin devam etmesini, mevduat faizlerine de gözle görülür bir gerileme olmasını bekliyoruz. Yani tüketici açısından mükemmel bir zemin hazırlanmış oldu. Beklentimiz bu kıvılcımın özel bankalar nezdinde de destek görmesidir. Konut,taşıt,  tüketici ve kurumsal kredilerde oldukça avantajlı koşullarda sunulan kredilerin vatandaşlarımıza ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum, dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKCAN’IN BÜYÜK HATASI
AKCAN’IN BÜYÜK HATASI
BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇOLUK ÇOCUK İŞİ DEĞİL ADAMLIK İSTER
BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇOLUK ÇOCUK İŞİ DEĞİL ADAMLIK İSTER