Advert ************************************** Advert

MHP MECLİS ÜYESİ ÖZTÜRK DEDİ Kİ!

MHP MECLİS ÜYESİ ÖZTÜRK DEDİ Kİ!

 MHP MECLİS ÜYESİ ÖZTÜRK  DEDİ Kİ!
 MHP MECLİS ÜYESİ ÖZTÜRK  DEDİ Kİ! Admin
Bu içerik 1158 kez okundu.
Advert

 MHP MECLİS ÜYESİ ÖZTÜRK  DEDİ Kİ!

Akyazı belediye Meclisi 01.10.2019 Salı günü meclis Toplantı salonunda toplandı Gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Ergün Öztürk 6 aylık süre içerisinde verdikleri mücadele ve hizmetlerden ötürü özellikle asfalt çalışmalarından dolayı Başkan Soykan'a teşekkür etti. 

MHP Meclis Grubu olarak yapılacak çalışmalar hakkında bilgi sahibi olma noktasında zorlandıklarını ifade eden Ergün Öztürk çalışmalar konusunda bilgilendirilmek istediklerini dile getirdi. 

 

 Öztürk Dört yıllık fakülteninde geldiği Akyazı'da gençlerin oturacağı, zaman geçirecekleri, sohbet edecekleri ortamların hazırlanması gerektiğini İlçemize gelen öğrencilerin bir çoğu ilçemizde kalmadıkları gibi ilçemizde fazla vakit geçirmemektedirler. Bunun sebebi belli. Gençlerin boş vakitlerinde vakit geçirebilecekleri yeterli ortamları yok. İlçemizdeki bir cadde veya sokağın restore edilerek üniversite öğrencilerinin ve ilçe gençliğinin vakit geçireceği bir ortam oluşturulmalı ayrıca İlçe girişlerinin estetik açıdan Akyazı'ya yakışmadığını anlatan Öztürk şunları söyledi;

"Ülkemizin bir çok yerinde şehir girişleri farklı konumda. İlçe girişleri ışıklandırılmış, yol güzergahlarındaki evler tek tip, insanların göz zevkine hitap eden görüntüler var. İlçemize bu uygulama yapılırsa ilk gelen biri için ilçemiz hakkında güzel bir intiba bırakacaktır. İlçemize girişler hep tek yol. Bu durum Akyazımıza hiç yakışmamaktadır. En azından Ormanköy ve Batakköy girişlerinden ilçe girişine kadar olan bölümlerinin çift yol yapılıp ışıklandırılmalı. Deprem öncesi yapılan binaların bir ve ikinci katları kullanılıyor. Üç ve dört katları kullanılmamaktadır. Bu binalardan düşecek parçalar birinin hayatını mal olabilir. Yeni Cami'de bir vatandaşımızın böyle bir tehlike atlattığını gözlerimle şahit oldum. Belediyemiz bu konuda gerekli tedbirleri acilen almalı."

 

BELEDİYE BAŞKANI BİLAL SOYKAN

Belediye başkanı Bilal soykan Öztürk’e hak vererek şunları söyledi

 Akyazı’nın ihtiyacı olan  ve farkında olduğumuz şeyler. Kısa zaman oldu. Bütün seçim çalışmalarında bir iki yıl sıkıntımız var diye söyledik.  6 ayda kısa zamanda 40 bin ton asfalt atmış olacağız. Yahyalı bağlantı yolu sözümüz vardı. Çevre yolunun 1,5 kilometrelik bölümü bitti. İmkanları zorlayıp çalışmaları yapacağız dedi 

 

 İlçe girişlerinin güzelleştirilmesi ile ilgili çalışmalarının olduğunu anlatan Soykan; Dünya Bankasıyla proje çalışması yapıyoruz. Batakköy ile Yahyalı Sanayi Bağlantı Yolu arasında imara açmayı düşündüğümüz bir yer var. Burası 6 bin dönüm yer. Çılgın proje denilebilir. '40 yıldır Akyazı'dayım. Akyazı hep aynı Akyazı" eleştirilerine de cevap olacak şekilde geniş bulvar ve caddelerin olduğu,  45 bin nüfusun yaşayacağı, imar uygulamalarıyla müteahhitler için cazip hale getirerek hızlandırmayı düşünüyoruz. Taslak proje halinde. Ete kemiğe büründürmedik. Büyük ova gibi bir engeli var dedi. 

 

Üniversite öğrencilerine yönelik kafeler sokağı benzeri bir çalışma

için konuşan Soykan; Sosyal alanlar arz talep meselesi. Serdivan üniversite yapıldığında dağ başıydı. Talep oluşunca kendiliğinden gelişiyor.

Biz yeterli öğrenci sayısına sahip değiliz diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HANGİSİ DOĞRU  BİR MİLYON TL Mİ?
HANGİSİ DOĞRU BİR MİLYON TL Mİ?
AKYAZI SİZİ NE KADAR  İLGİLENDİRİYOR
AKYAZI SİZİ NE KADAR İLGİLENDİRİYOR