Advert

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN KAN BAĞIŞI

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN KAN BAĞIŞI

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN KAN BAĞIŞI
ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN KAN BAĞIŞI Admin
Bu içerik 418 kez okundu.

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN KAN BAĞIŞI

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar haftanın belirli günleri gelerek kan bağışı toplayan Kızılay Derneğinin aracına giderek kan bağışında bulundu.

 

KAN VER HAYAT KURTAR

Başkan Bayraktar,üç ayda bir rutin haline getirdiğim kan bağışını yapmanın huzuru içerisindeyim. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor.
Kan bağışı yaptığınızda sadece ihtiyacı olan insanın sağlığına kavuşmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendi sağlığımız için de olumlu bir şey yapmış oluyoruz.
Bayraktar, Yaşı 18-65 arasında,  50 kg üzerinde, önemli bir sağlık sorunu olmayan, hemoglobin düzeyi normal olanlar, Kan merkezine kan vermek için geldiğinde yapılan muayenede sağlığı uygun olduğu tespit edilen herkes kan bağışında bulunabilir.

Ülke çapında her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Dakikada 5 bağışçı 1 dakikalık kan gereksinimini karşılıyor. Kanın tek kaynağı insan. O nedenle bağış ve yardımlaşma kavramı üzerinde yoğunluk göstererek, daha çok kan bağışı için mücadele etmeliyiz. Unutmayalım ki bir ünite kan iki kişinin hayatını kurtarır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HANGİSİ DOĞRU  BİR MİLYON TL Mİ?
HANGİSİ DOĞRU BİR MİLYON TL Mİ?
AKYAZI SİZİ NE KADAR  İLGİLENDİRİYOR
AKYAZI SİZİ NE KADAR İLGİLENDİRİYOR