Reklamı Geç
Advert

TRAFİK PARK'TA YENİ EĞİTİM SEZONU BAŞLADI.

TRAFİK PARK'TA YENİ EĞİTİM SEZONU BAŞLADI.

TRAFİK PARK'TA YENİ EĞİTİM SEZONU BAŞLADI.
TRAFİK PARK'TA YENİ EĞİTİM SEZONU BAŞLADI. Admin
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

TRAFİK PARK'TA YENİ EĞİTİM SEZONU BAŞLADI.

Trafikte bilinçli nesiller yetiştirmek ve eğitmek adına bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak ilçeye Trafik Park’ı kuran Akyazı Belediyesi çocukların Trafik eğitimini temelden alacağı bu parkta 2019-2020 yeni eğitim ve öğretim yılı derslerine başladı.

 

İnönü Mahallesi Kuzuluk durağı arkasında yer alan Trafik Parkta, Trafik, sağlık ve ilk yardım derslerinin uygulamalı olarak öğretilirken eğitime katılan öğrencilere ders sonrasında da Akyazı Belediyesi Uygulamalı Trafik ve Eğitim Parkı öğrenim sertifikası veriliyor. Hazırlanan program dâhilinde 2017-2018 yılı eğitimlerine başlayan Trafik park her gün günlük olarak 120 öğrenciye sabah 08 ile 16 saatleri arasında saat eğitim veriyor. Akyazı Belediyesi servis aracı ile öğrenciler görevli öğretmen ve çalışanlar eşliğinde okulundan alınıp tekrar okuluna bırakılıyor. 

 

Akyazı Trafik Parkta Trafik eğitmenleri Sedat Karaali,Hakan Dedecan ve Zabıta memuru Hasan Baylan yönetiminde öğrencilere öncelikle trafik eğitim animasyon filmi izleyip, sonrasında uygulamalı trafik eğitimi veriliyor. Trafik parkta eğitim saatleri dışında ve hafta sonralarında çocuklara serbest eğlenme imkânı sunuyor. Akyazı Trafik Park'ta çocuklar için kullanılan araçlar; gerçeği aratmayan tüneller, trafik levhaları, yol ve kavşakları, tren ve tren yolları ile gerçek bir trafik simülasyonu öğrencilere gösteriliyor.

 

Trafik parkta ilkokul düzeyindeki okullara belirlenen program ve sıra dâhilinde Trafik eğitimleri verilmeye devem edilecek. Bu yıl ilk olarak Ahmet Hastun ilköğretim okulu 2.sınıfları ile eğitimlere başladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ