Reklamı Geç
Advert

AKYAZI’DA 15 TEMMUZ COŞKUSU

AKYAZI’DA 15 TEMMUZ COŞKUSU

AKYAZI’DA 15 TEMMUZ COŞKUSU
AKYAZI’DA 15 TEMMUZ COŞKUSU Admin
Bu içerik 734 kez okundu.

AKYAZI’DA 15 TEMMUZ COŞKUSU

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. yıl dönümünde binlerce

Akyazılılar Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi.

15 Temmuz 2016 gecesinin yıl dönümünde binlerce kişi Akyazı Demokrasi Meydanı’nda o gecenin şehit ve gazilerini anmak üzere buluştu.

Akyazı’da sabah saatlerinde başlayan etkinlikler ve saat 20.00’da yapılan yürüyüşün ardından halkı Akyazı Gazi Süleyman Paşa cami önündeki demokrasi meydanında bir araya geldi.

Mehteran gösterisiyle başlayan gece Saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam etti. Kur’an-i kerim tilaveti ve Sinevizyon gösterileri yapılırken vatandaşlar dağıtılan Türk bayraklarını bir an olsun indirmediler.

Akyazı Belediye başkanı Bilal Soykan kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Soykan 15 Temmuz gecesine vurgu yaparken bu gecede aynı duygularla meydanlara çıkan ve tıklım tıklım dolduran vatandaşlara teşekkür etti.

Vatanı uğruna Şehit olan ve 15 Temmuzda şehit olanlara Allah’tan rahmet tüm gazilerimizi şükranla anıyorum dedi.

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’de konuşmasında tüm vatandaşlara şükranlarımı sunuyorum. Bu meydanları doldurduğunuz için teşekkür ediyorum. 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla birlikte tüm Türkiye meydanlara döküldük ve bu vatanı kurtardık buradan sizlerin huzurunda 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum dedi.

Gecenin ilerleyen bölümlerinde ise şiirler, İlahi dinletileri, gösteriler ve sine vizyon seyirleri ile devam edildi.

Program akışı şiir dinletileri, ilahiler ve sine vizyon gösterileri ile devam etti. Asker kıyafeti giyen miniklerimizin Sakarya şiiri ve İstiklal marşımızı okurken hissiyatlarının seslerine ve gözyaşlarına yansıması tüm izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Saat 00:13’de tüm Türkiye’de 90 bin camide okunan sela İlçemizde ayakta dinlenmesinin ardından İlçe Müftümüz tarafından dua yapıldı. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen Akyazılılar doldurdukları meydandan ayrılmak istemediler. Semazen ve İlahi dinletileriyle anma etkinlikleri son buldu.

Geceye Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Gürel, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir,MHP İlçe başkanı Ali Dertli, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Nayim Yolcu, İlçe Müftüsü İzzet Şener, 15 Temmuz Derneği Akyazı Şube Başkanı Ali Gezer, Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Çakmak, Mehmet Öztürk ve Ünal Gündüz, Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Birincioğlu, J. Komutanı Binbaşı Hamit Gencay Taşdemir, Emniyet Müdürü İsa Coşar, Kaymakamlık Araştırma Görevlisi Cengiz Bilgin, Akyazı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ali Özer, Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Desteci ve Gaziler katıldı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK BELDE A.Ş’DE DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR MU?
AK BELDE A.Ş’DE DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR MU?
SOYKAN VE MECLİS ÜYELERİ  CEVAT AYHAN SİZE NE YAPTI?
SOYKAN VE MECLİS ÜYELERİ CEVAT AYHAN SİZE NE YAPTI?