Reklamı Geç
Advert JAPON
Advert OKULLA İLGİLİ HER ŞEY JAPON PAZARINDA - OKULLA İLGİLİ HER ŞEY JAPON PAZARINDA - OKULLA İLGİLİ HER ŞEY JAPON PAZARINDA -

OPERASYONUN ADRESİ AKYAZI

OPERASYONUN ADRESİ AKYAZI

OPERASYONUN ADRESİ AKYAZI
OPERASYONUN ADRESİ AKYAZI
Bu içerik 813 kez okundu.
Advert ************

 

OPERASYONUN ADRESİ AKYAZI

Baharla Birlikte Jandarma Dağlarda…

Yapılan operasyonlarda 479 kök yasadışı hintkeneviri ele geçirildi. Altı Gözaltı…

Havaların ısınıp dağdaki karlar eriyince Jandarma timleri yasadışı hintkeneviri ekicilerinin peşine düştü.

İlk operasyon Adapazarı’nda yapıldı.

Adapazarı’na bağlı Osmaniye Mahallesi mülki sınırları içerisinde bulunan kamuya ait ormanlık alanda açma yapmak suretiyle toplam yedi bölgeye  ekilen yaklaşık 350 kök  yasadışı hintkeneviri ele geçirildi.

Jandarmanın uzun süredir peşine düştüğü yasadışı hintkeneviri ekicileri bu sefer yakayı ele verdi. Yapılan inceleme ve gözetleme faaliyetleri sonucunda dört kişi 17 Haziran 2019 tarihinde kenevirlerin bakımını yaparken Jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Şahıslara yasadışı ekim ve ayrıca ormanda açma yaptıklarından dolayı idari işlem yapıldığı, Jandarmadaki işlemlerinin ardından mevcutlu olarak sevk edildiği mahkeme tarafından Biri takipsizlik kararıyla, diğer üç şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Aynı gün bir başka operasyon da Geyve Kamışlı mahallesinde yapıldı. Z.B. isimli şahsa ait fındıklık bahçesinde kenevir ekildiği bilgisi alınması üzerine harekete geçen Jandarma Timleri boyları 40-60 cm arası uzunluğunda 115 kök yasadışı hintkeneviri bitkisi ele geçirilmiştir.

Yapılan inceleme de Z.B. isimli şahsa ait fındıklık bahçesindeki hintkenevirlerini oğlu olan A.K.B tarafından ekilip, bakımının yapıldığı anlaşılmıştır. Jandarma tarafından gözaltına alınan A.K.B isimli şüpheli savcılık sorgusu sonrasında serbest bırakılmıştır.

Üçüncü operasyonun adresi Akyazı’ydı.

18.06.2019 tarihinde Akyazı ilçesi Kuzuluk Topçu sırtı mahallesinde ikamet eden O.Y. isimli şahsın evinde ve amcasına ait fındık bahçesinde kenevir bitkisi yetiştirdiği ihbarı alınması üzerine harekete geçen Jandarma yaptığı aramada Fındık bahçesinde ve saksılara dikili vaziyette 30-80 cm uzunluğunda 14 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Olay sonrası gözaltına alınan O.Y. Jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAYIP 4 MİLYON TL BULUNACAK MI?
KAYIP 4 MİLYON TL BULUNACAK MI?
AKCAN’IN BÜYÜK HATASI
AKCAN’IN BÜYÜK HATASI