Reklamı Geç
Advert ÇİKOLATA

AKYAZI’DA BAYRAM NAMAZI

AKYAZI’DA BAYRAM NAMAZI

AKYAZI’DA BAYRAM NAMAZI
AKYAZI’DA BAYRAM NAMAZI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1114 kez okundu.
Advert

AKYAZI’DA BAYRAM NAMAZI

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı rüzgar gibi geçti gitti. Gelecek Ramazana kadar kimler kalır kimler bu dünyadan ebedi aleme gider Allah bilir. Tutulan oruçlar, yapılan dualar ve hayırlarla günahlardan arınmış bir şekilde bayrama kavuşan Müslümanlar sabahın erken saatlerinde camilerde bir araya geldi.

Bu camilerimizden biri de Akyazı Cevat Ayhan ve Kubbeli Yeni Cami idi. Bayram namazı öncesi Emekli müftülerimizden Vaiz İsmail Başkavak’ın Ramazan ayının faziletlerini anlatan konuşması pür dikkat dinlenirken huzurlu ve mutlu bir toplum olmak için bundan sonra da bu ibadetlere devam edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Camii İmamı Metin kolay’ın  tekbirler eşliğinde kıldırdığı bayram namazı’ının ardından ilk bayramlaşma cami içinde gerçekleşti. İmam Metin Kolay’ın bayram hutbesinde silah atılmaması konusunda yaptığı uyarılar ise her zaman olduğu gibi havada kaldı.

MAGANDALAR YİNE İŞ BAŞINDA İDİ.

Tüm camilerimizde silah atılmaması konusunda uyarı ve telkinlerde bulunulmasına rağmen bayram namazı çıkışı magandalar tarafından yakılan mermiler dağları taşları inletti. Hangi devirde yaşıyoruz rastgele havaya sıkılan mermiler ölüm ve yaralamalara neden oluyor diyen vatandaşlar emniyet güçlerini daha etkin önlem almaya davet ediyor. Bayram namazı başlayan silah sesleri saatler 10.00 u gösterdiği sırada hala devam ediyordu.

a href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/9ce793dad7.jpg">

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500