Reklamı Geç
Advert ÇİKOLATA

YENİDEN REFAH PARTİSİ AKYAZI İLÇE KONGRESİ YAPILDI

YENİDEN REFAH PARTİSİ AKYAZI İLÇE KONGRESİ YAPILDI

YENİDEN REFAH PARTİSİ  AKYAZI İLÇE KONGRESİ YAPILDI
YENİDEN REFAH PARTİSİ  AKYAZI İLÇE KONGRESİ YAPILDI   akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 847 kez okundu.
Advert

YENİDEN REFAH PARTİSİ

AKYAZI İLÇE KONGRESİ YAPILDI

 

Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Fatih Erbakan'ın kurucu genel başkanı olduğu Yeniden Refah Partisi'nin Akyazı İlçe 1. Olağan Kongresi 07.04.2019 pazar günü saat 18.00 de

Akyazı sosyal gelişim merkezi kongre salonunda yapıldı.

Kongrede Kurucu İlçe Başkanı Resul Kuşdil başkanlığa seçildi

 

Kongreye Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hasan Çınar, Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttük, Yeniden Refah Partisi Sakarya İlçe başkanları, BBP Akyazı ilçe Başkanı Naim Yolcu, İyi Parti Akyazı İlçe  başkanı Servet Top, CHP Akyazı İlçe başkan Yardımcısı Mustafa İyiyazıcı, Akyazı Trabzonlular derneği başkan yardımcısı Erkan Çoruhlu, Akyazı Balkan Göçmenleri Derneği başkanı Haluk Kalkan ve Akyazılılar katıldılar.

Akyazı Sosyal gelişim merkezi konferans salonunda yapılan kongre, Kuran tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Kongreye tek aday olarak giren Resul Kuşdil, Yeniden Refah Partisi Akyazı İlçe Başkanlığına seçildi. Kongrede konuşan Resul Kuşdil, siyaseti ülkenin ve milletin menfaatleri doğrultusunda uzlaşmacı ve yapıcı bir kurum haline dönüşmesine öncülük edeceğini söyledi.

Devletin bekası ve milletin izzeti için bütün gücüyle çalışacağını vurgulayan Başkan Resul Kuşdil,

"Siyasetin ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda uzlaşmacı, yapıcı bir kurum haline dönüşmesine öncülük edeceğiz. Bütün siyasi partilere ülkemize yaptıkları doğru ve yaralı hizmetleri için teşekkür edeceğiz.

Eksiklerini ve hatalarını yapıcı bir dille ortaya koyacağız. Milletimizin iradesinin üstünde hiçbir beşeri güç tanımayacağız. Milletimizi milli ve manevi değerlerimiz etrafında birleştireceğiz ve ülkemizin bölünmez bir bütün teşkil etmesini sağlayacağız. Devlet millet kaynaşmasını temin edeceğiz.

Her ne şart altında olursa olsun hak ve adaletten kesinlikle ayrılmayacağız. Bütün insanlara hiçbir ayrım gözetmeden adil davranacağız. Güçlü olanın haklı sayıldığı değil, haklı olanın güçlü olduğu adil bir dünyanın kurulması için çalışacağız. İnsanı merkeze alan, hak ve adalet ekseninde, kendi kaynaklarıyla üretime odaklanmış, devleti, özel sektörü ve milleti borca esir etmeyen, her türlü ekonomik sömürü ve israfın ortadan kaldırıldığı, istikrarlı, güçlü, dışa bağımlı olmayan, yerli ve milli ekonomik sistemi kuracağız. Devletimizin bekası ve milletimizin izzeti için bütün gücümüzle çalışacağız. Adalet, refah, huzur ve barış içinde insan haklarını gözeterek, izzet ve onurlu bir yaşam sağlamak için yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızın şeffaf bir şekilde hesabını vereceğiz" diye konuştu.

Akabinde Yeniden Refah Partisi Sakarya İl başkanı Hasan Çınar ve Yeniden Refah Partisi Düzce İl başkanı Nezir Merttük selamlama konuşması yaptılar.

Kurulan Divanda Osman Akcan (Divan Bşk.), Mustafa Korkmaz (Divan Katibi), Biran Yasa (Divan sekreteri) görevlendirildi. Yeniden Refah Partisi Akyazı İlçe teşkilatının faaliyet raporunun okunması ve oylanması ile Divana sunulan tek liste ile seçime geçilmiştir. Yapılan oylama işlemlerinin ardından Akyazı Seçim kurulu yetkilileri tarafından: “10.04.2019 Çarşamba günü kesin sonuç bildirgesiyle Yeniden Refah Partisi Akyazı İlçe başkanı Resul Kuşdil resmiyetini kazanacaktır” denildi

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKCAN YAPTIĞI HİZMETLERİ AÇIKLADI  YAPTIĞI AÇIKLAMADA  YILDIZ KONUTLARI NEDEN YOK
AKCAN YAPTIĞI HİZMETLERİ AÇIKLADI YAPTIĞI AÇIKLAMADA YILDIZ KONUTLARI NEDEN YOK
AKCAN AKYAZI HALKINI NAMERT İLAN ETTİ
AKCAN AKYAZI HALKINI NAMERT İLAN ETTİ