Reklamı Geç
Advert ÇİKOLATA

1 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

1 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

1 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?
1 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ? akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 760 kez okundu.
Advert

1 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler seçiminde milyonlarca kişi sandığa giderek oy kullanacak. Türkiye'nin dört bir yanında sandıklar kurulacak. Sandıkların kurulacağı adresler ise okullar ve üniversiteler gibi eğitim kurumları olacak. Sabah saatlerinde başlayan seçimler akşam saatlerinde sona erecek. Ancak itiraz süreçleri dolayısıyla 31 Mart seçimleri gece yarısına kadar sürebilir. Hatta sayım işlemi ertesi güne kadar sarkabilmektedir. Bu nedenle sandıkların yapıldığı yerlerin ertesi güne hazırlanması zor olabilmektedir. Bu nedenle

1 Nisan 2019 tarihinde 31 Mart seçimlerinden hemen sonraki gün Milli Eğitim Bakanlığınca resmi tatil ilan edilmiştir. Bu kapsamda Pazartesi gününe denk gelen 1 Nisan tarihinde öğrenciler ve öğretmenler için resmi tatil ilan edilmektedir.

 

1 Nisan 2019 Devlet Daireleri Açık Mı?

1 Nisan 2019 tarihinde ilköğretim, ortaokul, lise, üniversite seviyesinde hizmet veren okullar resmi tatil ilan edildiği için kapalı olacaktır. Ancak diğer kamu daireleri seçimlerden sonra aktif bir şekilde çalışacaktır. Ayrıca devlet memurları, kamu görevlileri de görev yapacaktır. Yalnızca öğrenciler ve öğretmenler için 1 Nisan tarihi tatildir.

 

1 Nisan 2019 Bankalar Açık Mı?

Ekonomi artık küresel ölçekte işlemektedir. Bu nedenle her gün bankalar milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştirmektedir. Seçimlerden sonraki gün bankaların açık olup olmadığı da bu kapsamda merak ediliyor. 1 Nisan 2019 tarihinde Türkiye'de bankalar açık olacaktır. Halkbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, İNG Bank, Garanti Bankası vb. devlet ve özel ayrımı olmaksızın tüm bankalar 1 Nisan'da açık olacaktır.

1 Nisan 2019 Hastaneler Açık Mı?

Sağlık hizmetlerinin 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde verilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle gerek seçim günü gerek seçim sonrasında hastaneler açık olmaktadır. Bu kapsamda 1 Nisan 2019 tarihinde pazartesi günü hastaneler açık olacaktır.

 

1 Nisan 2019 PTT Açık Mı?

Posta, telgraf, telefon, fatura, doğalgaz, su, elektrik gibi işlemler PTT üzerinden yapılmaktadır. PTT'lerde 1 Nisan 2019 tarihinde pazartesi günü işlem verecektir yani açık olacaktır.

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500